1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Ücretsiz VPN Servisi Kullanmanın Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir ?

Ücretsiz VPN Servisi Kullanmanın Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir ?

Ücretsiz-VPN-Servisi-Kullanmanın-Avantaj-ve-Dezavantajları-Nelerdir

Ücretsiz VPN Servisi Kullanmanın Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Ücretsiz vpn kullanmak iyi midir kötü müdür? Ya da avantajları ile dez avantajları nasıl çıkar karşımıza gelin bu konuya biraz göz atalım isterseniz. Bildiğiniz gibi vpn kullanımı, özellikle yasaklı sitelere girmek, ülkemizde yasaklanan Wikipedia gibi sitelere girmek için önem arz ediyor. Bu sitelere girerek çok daha etkin, çok daha yoğun ve yüksek bir seçimi incelemiş oluyorsunuz. VPN servisi kullanmadan önce giremediğiniz pek çok siteye bu servisler ile çok daha rahat şekilde girmiş oluyorsunuz. Tek bir tıklama işlemi sizin için yeterli oluyor haliyle.

Peki ama süreç nasıl ilerliyor dersiniz? Gelin hemen anlatalım. Vpn servislerinin kendi içinde farklı varyasyonlara sahip oluyor. Farklı ülkelerden girişler için özellikle merakları cezbediyor. İnsanların işlerine hızlı cevaplar vermek ve yoğun bir süreç yaratmak için vpn servisi kullanmak isteyen pek çok kişi var. Bizim önerimiz, durumu çok daha etkin bir şekilde büyütmeniz olacaktır. Yani vpn servislerini ücretsiz kullanıyorsanız bazı artıları ve eksileri var. Peki ama nedir bunlar? Gelin hemen inceleyelim.

Ücretsiz VPN Servisi
  • Ücretsiz servislerde bol bol reklam izlersiniz
  • Ücretsiz vpn servisi ile farklı ülkelerden bağlantı yaparsınız
  • Ücretsiz vpn hizmetlerinde hangi ülke üzerinden giriş yapabileceğinize karar veremezsiniz
  • Ücretsiz vpn hizmetlerinde (bazılarında) süre sınırlaması vardır. Mesela 1 saat sonra sistem kendini pasif moda alır, tekrar giriş yapmak zorunda kalırsınız.
  • Mobil uygulamalarda özellikle daha çok reklam, daha çok sayfa ve daha çok zorluk çıkaran ücretsiz vpn servisleri, kendi içinde de detaylı ve değişken bir seçim oluşturuyor. Kendinizle ilgili akla gelen bütün seçimleri ve cümleleri de buradan kontrol edin ve kullanmaya devam edin diyebiliriz.

Ücretli hizmetlerde ise yukarıda yer alanların hepsi çözülmüş olur. Dolayısı ile ücretli hizmetlerde hiçbir sorun yaşamazsınız ve özgürlükleriniz biraz daha yükselmiş olur.

Özetle: Ücretli servislerde kendinizi rahat ettirirken, ücretsizlerde daha çok reklam ve daha çok zaman kaybı yaşayabilirsiniz. Ama uygun bir yazılım bulursanız da sorunları çözmüş ve o şekilde ilerlemiş olacağınızdan rahatlıkla kullanıma devam edersiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap