1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Ubisoft, Google ve Apple’a Dava Açtı

Ubisoft, Google ve Apple’a Dava Açtı

Ubisoft Google ve Apple'a Dava Açtı

Pek çok oyun serisinin arkasında olan isim olan Ubisoft’un adı bu kez başka bir olayla gündeme geldi. Ubisoft, Google ve Apple’a Dava Açtı

Ubisoft, Google ve Apple’a Dava Açtı

Ünlü oyun şirketleri arasında yer alan Ubisoft teknoloji devlerinden olan Google ve Apple’a davada bulundu. Bunun ardında ise Play Store ve App Store üzerinde satışa sunulan bir oyun yer almakta. Edinilen bilgilere göre Ubisoft’tan habersiz bir oyun satışa sunulmuş. Oldukça ciddi olan bu konunun detaylarına gelin beraber bakalım.

Tom Clancy, Assassin’s Creed gibi oyun serilerinin geliştiricisi olan Ubisoft, dünyanın en popüler şirketlerine dava açtı. Telif hakkı nedeniyle açmaya karar verdiği bu davada karşısında Google’ı ve Apple’ı aldı. Oldukça ciddi olan bu konunun en önemli sebebi de telif hakkı ihlali.

Hem Google Play Store üzerinde hem de App Store üzerinde satışa sunulan oyun olan Area F2, Qookka Games tarafından geliştirilmiş ve bu uygulamalara eklenmişti. Tabi bu oyun Ubisoft’un da dikkatini çekmiştir. Çünkü bu oyun Ubisoft’un bünyesinde olan Rainbow Six: Siege’nin karbon kopyası niteliğindeydi. Hal böyle olunca firma tarafından telif hakkı ihlali davası gecikmedi.

Önerilen Yazı
Aralık 2020’de Mozilla Flash Desteğine Son Veriyor

Konuyla alakalı yeni bilgiler geldikçe Teknositesi olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Sizinde sormak istedikleriniz varsa eğer bize yorum kısmından bildirebilirsiniz. Size en kısa sürede cevap vermek için çaba göstereceğiz. Bizi takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap