1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Twitter Sesli Tweet Özelliği Kullanıma Açıldı

Twitter Sesli Tweet Özelliği Kullanıma Açıldı

sesli-tweet

Sosyal medya platformları, son dönemlerde algoritmayı daha da güçlendirmek adına birtakım güncellemeler yapmaya başladı. Geçtiğimiz günlerden itibaren de sesli tweet üzerinde çalışan Twitter, yeni özelliği kullanıma açtı. Peki bakalım Twitter sesli tweet özelliği nasıl kullanılacak, kuralları ne olacak?

Twitter Sesli Tweet Nasıl Kullanılacak?

Geçtiğimiz saatlerde ortaya çıkan yeni özellik, kademeli olarak kullanıcılara veriliyor. Yani bütün kullanıcılar, güncelleme yapsalar bile hemen sesli tweet özelliğine erişemiyorlar. Sesli tweet atma özelliğine baktığımız zaman da, tıpkı yazım sınırı gibi 140 saniye kuralıyla karşılaşıyoruz. Sesli olarak hazırladığımız paylaşımı yalnızca 140 saniye olarak paylaşabiliyoruz. Eğer ses kaydı 140 saniyeyi geçerse kullanıcılar yeni kayıt açmak için uğraşmıyor ve otomatik olarak yeni bir ses kaydı perdesi açılıyor.

Twitter Sesli Tweet Özelliği Başka Neler Barındırıyor?

Kullanıcılar sesli tweet özelliğini kullanırken, aynı zamanda yazı da yazabilecek. Bu sayede kaydedilen sesin üzerine atılacak bir başlık, ses kaydının içeriği hakkında da bilgi verici olacak. Sesli olarak atılan tweet paylaşımları, mobilden ve bilgisayar sitesinden rahatlıkla dinlenecek.

Twitter’ın yeni güncellemesine baktığımız zaman kullanıcıların ses tonlarıyla kendilerini daha net ve anlaşılır ifade edebileceğini düşünüyoruz. Bazı yazılara duygu yüklenmediği için, artık kullanıcılar yazı yazmak yerine tüm duygularını sesli bir şekilde ifade edebilecek.

Güncelleme Yakında Tüm Cihazlarda

Twitter’ın yeni güncellemesi, şu an iPhone ve iPad cihazları üzerinden denenmeye başlandı. Başka herhangi bir cihaz, şu an için bu özelliği kullanamazken yeni güncelleme kademeli olarak tüm cihazlara ve platformlara gönderilecek. Şimdilik yeni güncellemeyi telefonuna alan birçok kullanıcı, sesli tweet özelliğini büyük bir keyifle kullanmaya başladı.

İlerleyen günlerde güncelleme hakkında yeni bilgiler geldikçe, dağıtım gerçekleştikçe ve değişimler yaşandıkça sizlere yeniden bilgi veriyor olacağız.

Önerilen Yazı
Instagram Yarı Çıplaklığa İzin Veriyor İddiası
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap