1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya Haberleri
 3. Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır? – Twitter Hesap Doğrulama

Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır? – Twitter Hesap Doğrulama

Twitter mavi tik

Twitter Mavi Tik daha çok tanınmış kişilerin, ünlülerin ve siyasetçilerin alabildiği onaylanmış hesap rozetidir.. Bu ibareyi almak için belli şartları taşımak yani tanınmış bir kişi olup bir kitleye sahip olmak gerekir. Gerekli şartları sağlıyorsanız Twitter Mavi Tik işlemine kolayca başvurabilirsiniz. Gerekli şartları sağlamıyorsanız da bu şartları sağlamak çok kolay. Detaylar yazımızda.

Nedir Bu Mavi Tik?

Twitter’da mavi tik hesabın orijinal olduğunu, hesap adının yöneten kişiye ya da kuruluşa ait olduğunu gösterir. Twitter mavi tik rozeti hesap profilinde ismin sol tarafında yer alır. Kapak resminde ya da profil resminde yer almaz. Twitter mavi tik arama sonuçlarında da hesap adının hemen yanında yer alır. Profil ve tema rengini değiştirseniz bile her zaman rozet mavi renklidir. Farklı renklerdeki onaylanmış hesap rozeti, kapak resmindeki ya da profil resmindeki Mavi Tik hesabın onaylı olduğunu göstermez.

Tanınmış kişi olduğunuzu ve güvenilir olduğunuzu belgelemenin en kolay yolu mavi tik almaktır. Onaylanmış hesap rozetini gören kullanıcı hesaba ve size güvenir, attığınız tweetlerin, yaptığınız işlerin önemi takipçileriniz için çok daha artar.

Koşullar Neler?

Elbette bu kadar değerli bir rozeti Twitter herkese vermiyor. Bunun için başvurmadan önce bile bazı şartları yerine getirmiş olmanız şart koşuluyor.

Bu şartların tamamını gerçekleştirmeniz Twitter mavi tik almanıza fazlasıyla yardımcı olacaktır.

 • Telefon numaranızı mutlaka sisteme girip doğrulamalısınız.
 • Numarayı tek hesapta kullanmalı ve sahte numara kullanmamalısınız.
 • Eposta adresinizi onaylamalısınız..
 • Twitter’da yer alan biyografi bölümünü eksiksiz doldurmuş olmalısınız.
 • Başka birine ait olmayan, sizi ya da kuruluşunuzu yansıtan bir profil resmi eklemiş olmanız gerekir.
 • Doğum tarihinizi girmiş olmanız gerekir. Girdikten sonra bunu gizli olarak ayarlayabilirsiniz.
 • Twitter hesabınızın herkese açık olması gerekir. Gizli hesaplar tik alamazlar.
 • Basit bir marka ile de olsa çalışma yapıyor olmanız tercih edilir.
 • Twitter’da isminiz gerçek isminiz olmalı.
Önerilen Yazı
Twitter Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Twitter’da Mavi Tik İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Bu mail adresi bizim için işlemleri gerçekleştireceğimiz bir mail adresi, bu mail adresine gönderdiğimiz mailler hesabımızın durumunu belirleyecektir.

Burada görmüş olduğunuz mail adresine mavi tik başvurumuzu yapıyoruz. Göndereceğimiz mailde resmi bir dil kullanmamız ve maili İngilizce olarak göndermemiz çok önemli. Sizden İngilizce olarak ek bilgiler istenebilir, bu bilgileri de ilettiğinizde cevap alacaksınız.

Bu cevabı aldığınızda mavi tik işlemi tamamlanmış olacak. Yani hesabınız doğrulanmış olacak ve hesap adının yanında doğrulanmış hesap rozeti belirecek.

Twitter mavi tik ile ilgili sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap