1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Twitter Mavi Tik Alma İşlemleri – Mavi Tik Nasıl Alınır?

Twitter Mavi Tik Alma İşlemleri – Mavi Tik Nasıl Alınır?

twitter-mavi-tik-nasil-alinir-mavi-tik-alma-islemleri

Sosyal medyanın en büyük platformlarından birisi olan Twitter, şu sıralar mavi tık ile gündeme gelmeye devam ediyor. Twitter mavi tik alma işlemlerini bilmeyen birçok insan, mavi tik başvurusunda bulunsa da geri dönüş alamıyor. Peki Twitter mavi tik nedir, ne işe yarar ve nasıl alınır?

Twitter Mavi Tik Nedir?

Twitter hesaplarına tanımlanan mavi tik, hesabın gerçek bir kişiye ait olduğunu ve kurumsal bir yapıda bulunduğunu simgeler. Mavi tik sahibi hesaplar genellikle ünlü kişilerde ve tanınmış kurumlardan oluşurken, hesaplar daha da prestijli bir duruşa sahip olur. Ancak, Twitter bünyesinde mavi tik rozetini almak hiç de kolay değildir.

Twitter Mavi Tik Ne İşe Yarıyor?

Twitter mavi tik rozeti, hesabın yalnızca gerçek kişiye ait olduğunu ve kurumsal bir kimliğe sahip olduğunu belirler. Eğer kendi hesabınıza mavi tik alırsanız, aynı zamanda hesabın oldukça kurumsal ve prestijli göründüğünü de anlayabilirsiniz. Mavi tik rozetli bir hesaba sahip olmanız için de, Twitter’ın sizden istediği belgeleri eksiksiz şekilde göndermeniz gerekir.

Twitter Mavi Tik Alma İşlemleri

Twitter mavi tik alma işlemlerini yapmadan önce, profilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Peki, mavi tik başvurusu yapmadan önce hangi durumlara dikkat etmek gerekir?

  • Hesabınız, mutlaka telefon onaylı olmalıdır.
  • Hesabınızın e-posta adresi doğrulanmış olmalıdır.
  • Twitter’da size özel olarak tanımlanan biyografi kısmını eksiksiz doldurmalısınız.
  • Yüzünüzü net bir şekilde tanımlayan profil resmi eklemelisiniz.
  • Hesabınıza doğum tarihinizi girmiş olmanız gerekir.
  • Herhangi bir marka ile (vasıfsız veya basit olsa bile) çalışma yapıyor olmalısınız.
  • Hesapta kullandığınız isim ve soyisim, gerçek olmalıdır. Sahte hesaplarla mavi tik başvurunuz onaylanmaz.

Hesabınızdaki etmenlere dikkat ettikten sonra verification alanından, mavi tik başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuruyu yaparken sizden istenen alanları eksiksiz doldurmalı, neden popüler olmak istediğinizi ve neden rozet almak istediğiniz net bir biçimde anlatmalısınız. Eğer aşırı düzensiz bir profile sahipseniz, daha önce tanınmışlık durumunuz yoksa mavi tik almanız fazlasıyla zor olacaktır.

Mavi tik rozetini alamayacağınızı düşünseniz bile, evrakları eksiksiz doldurarak yine de bir deneme yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap