1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Twitter Hack Vakasıyla İlgili Şok Açıklama Yaptı!

Twitter Hack Vakasıyla İlgili Şok Açıklama Yaptı!

2020-07-17_15-24-12

Twitter hack vakasıyla ilgili gelişmeler yaşanıyor! Yüksek takipçili hesaplarla ilgili olarak açıklama yapan Twitter, süreçlerin yönetimiyle ilgili bir gündem belirledi.  Bu yüzden de Twitter üzerinden yapılan çalışmalar bizlere yeni bir vaka gibi görünüyor. Soğuk terler döktüğümüz bu yeni durumda, yüksek takipçili hesaplar bir bir ayıklanmaya başladı. Haliyle de herkes için bir sorun ortaya çıkıyor. Peki ama Twitter bu durumu nasıl karşımıza çıkarabilir?

Yüksek hesaplı takipçiler için yapılan hack vakaları son dönemde çok daha hızlı yükselmeye başladı. 1000 dolarlık bitcoine 2000 Dolar para ödeyeceğim diye açıklama yapan twitler ile birlikte insanlar için büyük dolandırıcılık planları kurulmuştu. Haliyle de pek çok kişi bu dolandırıcıların bitcoin hesaplarına paralar yollamıştı. Haliyle de kripto paraların takibi konusunda sorun olduğu için paralar kaybolmuştu bir anda. Hackerler bu süreçte 100 bin dolardan fazla para kazandığını açıklayarak ortadan kaybolmuştu.

Twitter hack vakasıyla ilgili yeni gelişmeler burada!

Twitter bu süreçlere karşı bir dizi önlemler alarak durumu toparlamıştı. Haliyle bu toparlama işleri insanların da en azından biraz daha rahatlamasını sağlamıştı.

Yaşanan bu olay sırasında Twitter’dan da bazı önlemler gelmişti. Şirket, son hamle olarak tüm doğrulanmış hesapların tweet atmasını engellemiş ve bu süreç sabaha kadar sürmüştü. Daha sonrasında hackerların sadece Twitter çalışanlarının kullanabildikleri bir araca erişim sağladığı keşfedilmişti.

Yapılan araştırmalar ve açıklamalara göre henüz şifrelerin çalındığına dair bir bulgu görülmedi ve bu bulguya göre seçenekler ön plana çıkarıldı diyebiliriz. Son derece hızlı geçen ve ön plana çıkarılan bütün bu çalışmalar bizleri de rahatlatacak gibi geliyor. Çünkü insanların isteklerine ve beklentilerine dair organize edilen her bir ayrıcalık ve aşamalar, bizler için de dengeli ve yenilikçi bir seçenek yaratacaktır.

Saldırganların bir şekilde şifrelere eriştiğine dair bir kanıtı olmadığını açıklayan Twitter, şifreleri boşuna sıfırlamaya uğraşmayın tarzında bir açıklama yaptı. Ayrıca her şeyin şuan kontrol altında olduğunu da söyleyen Twitter, hesaplara yapılan girişlerle ilgili detaylı bir inceleme yaptıklarını bildirdi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap