1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Twitter Donald Trump Hesabını Askıya Aldı!

Twitter Donald Trump Hesabını Askıya Aldı!

Trump twitter savaşı

ABD yönetimi ile ilgili birbirinden farklı sorunlar yaşayan Twitter, haliyle sürekli kendine has bir çalışma ve tavırda ilerleme sağlıyor. Donald Trump’ın oğlu olan Donald Trump JR. ın Twitter hesabını askıya alındığı duyuruldu. Covid 19 ile ilgili yanlış bilgi yayılımı politikası izleyen ve bu konuyla ilgili ihlaller yapan kişinin hesabı bu şekilde askıya alındı diyebiliriz.

Twitter, ABD Başkanı Donald Trump’ın oğlu Donald Trump Jr.’ın hesabını geçici olarak askıya aldı. Haliyle bu duruma dair geniş bir yorum ve stres odaklı sıkıntılar yaşanabiliyor. Şirketin, Donald Trump Jr.’ın hesabını askıya almasının sebebi ise koronavirüs salgınıyla ilgili yanlış bilgi yayma politikasının ihlâl edilmesi.

Donal Trump hesabı 12 saatliğine askıya alındı!

12 saat boyunca askıya alınan bir hesaba sahip olan Donald Trump JR. bu süre boyunca tweet atamayacak ve hiç bir şekilde hesabı kullanamaycak. Yani ne like yapabilecek ne rt yapabilece. Bu yüzden konuyla ilgili açıklama yapan Twitter bu durumun bir askıya alma durumu olmadığını ve söz konusu twit silinene kadar geçici bir hesap kapatma durumu olduğunu dile getirdi. Yani işler biraz daha Twitter isteğine göre ilerliyor.

Peki, hesabın askıya alınmasının sebebi ne? Yukarıda da söylediğimiz gibi şirketin koronavirüs ile ilgili yanlış bilgi yayılmasını önleme politikasıyla alâkalı. Donald Trump Jr.’ın hesabından paylaştığı videoda COVID-19 ve tedavisiyle ilgili birçok yalan bilgi ve asılsız iddialar bulunuyordu.

Trump twitter savaşı
Trump twitter savaşı

Bu konuyla ilgili geniş çalışma yapan Twitter herkese özgü bir dilde hizmet sunuyor ve kendi içinde daha dengeli ve değişken bir yapıda çalışmalarını sürdürüyor diyebiliriz. Aşama aşama değişen ve hızla gelişim gösteren her türlü yenilikler ve fırsatlar için tek bir tıklama işlemi yeterli olacaktır. Zamana dair hızlı, güçlü ve yenilikçi bir dilde ilerleyen her bir seçeneğin ve farkındalığın bu konuda bizlere çözüm üreteceğini düşünüyoruz ve hızla bir ilerleme sağlıyoruz.

Geleneksel yapılarda ortaya çıkarılan ve hepimizle ilgili bir dilde hizmet üreten Twitter, genel olarak kendini korumayı düşündüğü için bu tarz bir olayla karşı karşıya kalıyor. Aşama aşama değişen ve büyüyen bir dilde hizmet sağlayan site, işleri çok daha hızlı bir şekilde büyütecek gibi görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap