1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Twitch Yayıncısı İntihar Etti! Paylaşımlarıyla Veda Etmişti

Twitch Yayıncısı İntihar Etti! Paylaşımlarıyla Veda Etmişti

ohlana

Son günlerde Twitch yayıncısı intihar etti haberlerini sıklıkla duyuyoruz. Twitch üzerinde 100 bini aşkın abonesi bulunan ve izleyicileri tarafından çok sevilen Lannia Ohlana, intihar etti. Çeşitli oyun yayınlarıyla ve sohbetleriyle izleyicilerin gönlünde adeta taht kuran Ohlana’nın intihardan önce paylaştığı sosyal medya paylaşımları da son derece ilginç. Peki ünlü yayıncı neden intihar etti, son sözleri neydi?

Twitch Yayıncısı İntihar Etti – Kimsenin Hatası Değil

Ünlü yayıncı Lannia Ohlana, intihar etmeden önce birtakım paylaşımlar yapmıştı. Tabii ki bu paylaşımlar önceden dikkate alınmazken, aslında intihar için bir belirti olduğunun sonradan farkına varıldı. Ohlana, 6 Temmuz tarihinde Instagram hikayesinde tüm izleyicilerine teşekkür etti. Ayrıca son sözlerini ‘’Herkes kendi savaşını veriyor, kimsenin hatası değil’’ şeklinde sonlandırdı.

Depresif insanlarla alakalı yorumlarını katan ve bunları bir paylaşım haline getiren Ohlana, neden intihar etti kimse bilmiyor. Ancak son günlerde Twitch yayıncılarının intihar etmesi de dikkatlerden kaçmıyor. Peki Twitch yayıncılarının intihar haberlerini neden duymaya başladık?

Çalışma Psikolojisi Sebep Olabilir

Ünlü yayıncıların intihar sebepleri bilinmezken, bu konu hakkında da mantıklı yorumlar gelmeye başladı. Yayıncılığın zor olması ve sürekli para kazanmak için çalışmaları, birçok yayıncıyı psikolojik anlamda yoruyor olabilir. Ayrıca yayın yaparak para kazanmak da gerçekten zor bir iş olduğu için, yayıncılar bu zorluğa daha fazla mecburen direnemiyor olabilir. Yani çalışma zorluğu da intihar sebeplerinden birisi olabilir. Özellikle de normal yaşamda bir iş bulamayan ve yayıncılık işini zorunlu yapan Twitch yayıncıları, bu zorluğa direnemiyor olabilir.

Bugüne kadar intihar eden yayıncıların, intihar nedenleri belli olmadı. İlerleyen günlerde belki de yeni detaylar netleşir. Biz de sizlere detaylar hakkında bilgi veriyor olacağız. Umarız bu intiharların arkasında büyük bir sebep yoktur.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap