1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Türkiye’de ki Apple Mağazaları Açılıyor Mu? Ne Zaman Açılacak?

Türkiye’de ki Apple Mağazaları Açılıyor Mu? Ne Zaman Açılacak?

Türkiye'de ki Apple Mağazaları Açılıyor Mu Ne Zaman Açılacak

Corona Virüs Salgını sebebiyle Türkiye’de Apple mağazaları kapanmıştı. Normalleşme planı kapsamında kapanan çoğu mağaza yeniden açılma kararı aldı. Apple tarafında da resmi açıklama gecikmeden geldi. Türkiye’de ki Apple Mağazaları Açılıyor Mu? Ne Zaman Açılacak?  

En çok satış yapan Apple Mağazaları açılma kararı aldı. Mağazalar açıldıktan sonra satışların artış göstereceği ve kontrollü sosyal hayata geçişin başladığı bildirildi. Mağaza da elbette tedbirlere uyum sağlayarak mağaza açılış yapacak. Açılış yapıldıktan sonra müşteriler mağazaya maskeyle, ateşleri ölçülerek ve sosyal mesafeye uyum sağlayarak yapılacak.

Türkiye’de ki Apple Mağazaları Açılıyor Mu?

Koronavirüs Pandemisi sebebiyle pek çok teknoloji mağazası da kapanmak durumunda kaldı. Özellikle Türkiye genelinde 1 Haziran tarihinden itibaren normalleşme planı başladı. Bu durum da mağazaların yavaş yavaş açılması anlamına gelmekte. En çok rağbet gören mağazaların başında Apple Mağazaları gelmekte. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye dahil dünyadaki pek çok mağazasını kapatan Apple, kontrollü sosyal hayat ile birlikte mağazalarını açmayı planlıyor.

Apple 

Apple Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre;

Apple Zorlu ve Apple Akasya mağazaları 8 Haziran 2020 Pazartesi günü açılacak. Apple Akasya çalışma saatleri 12.00-20.00 olarak belirlenirken, Apple Zorlu çalışma saatleri de 10.00-18.99 arası olarak belirlenmiş durumda.

Ayrıca tedbirler kapsamında mağazaya kısıtlı sayıda kişi kabul edilecek ve müşterilerden sosyal mesafeye uyum sağlamaları ve maske takılması istenecek. Buna ilaveten de mağazaya girmek isteyen kişilerin ateşi ölçülecek. Apple Türkiye mağazaları alışveriş yapmak isteyen kişilerin randevusuz gelmesi halinde tedbirler dolayısıyla alışveriş uzayacağını ifade etti.

Önerilen Yazı
Sanal Kart Nedir? Sanal Kart Nasıl Açılır?

Kısaca mağazalara gelip alışveriş yaparken önceden mağazadan randevu almanız ve işinizi kısa süre içerisinde hallederek mağazadan ayrılmanız gerekiyor. Gereksiz yere mağazalarda bulunmak, firma tarafından yasaklanmıştır. Kontrollü sosyal hayata geçişe uyum sağlayarak açılış gösteren mağaza satış oranlarını artıracak gibi gözüküyor.

Yorum Yap

Yorum Yap