1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Türkiye’de ATM’den Kimlik Kartıya Para Çekme Devri Başlıyor!

Türkiye’de ATM’den Kimlik Kartıya Para Çekme Devri Başlıyor!

ptt yeni kimlik kartı

PTT’den yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de hem teknoloji sektörünü hem de bankacılık sektörünü çok heyecanlandıracak bir gelişme yaşanıyor! Artık cüzdanımızdaki kimlik kartıyla PTT ATM’lerinden para çekilebilecek. Peki Türkiye’de kimlik kartıyla para çekme işlemi nasıl yapılır? Detaylar haberimizde.

ATM’den Kimlik Kartıya Para Çekme Devri Başlıyor!

Biz teknoloji severleri çok yakından ilgilendiren bu gelişme, PTT tarafından açıklandı. Koronavirüsün PTT şubelerindeki yayılımını önlemek amacıyla, çipli kimlik kartına sahip olanların, İŞKUR, sosyal yardım ve doğum yardımı gibi ödemeleri PTT ATM’lerinden çipli kimlik kartları ile alabilecekleri açıklandı.

Önerilen Yazı
Hayat Eve Sığar (HES) Kodu Nedir? HES Kodu Nasıl Alınır?

1 Haziran’ da açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde verilen sosyal yardımlar da bu kapsam içinde yer alıyor. Kimlik kartlarımızla ATM’den para çekebilmemiz için kimliğimizi alırken yanında verilen şifreye ihtiyacımız var. O şifreyi kaybettiysek maalesef bu hizmetten yararlanamıyoruz.

Bankacılık Sektöründe Yeni Adımlar!

Türkiye’de koronavirüs tedbirleri kapsamında hem ATM bankacılığı hem de mobil bankacılık eskisinden çok daha önemli bir yere sahip. Bu tedbirler ışığında kimlik kartlarımızla ATM’den para çekebilmemiz dünyada bir ilk olacak. Halihazırda birçok işimizi kolaylaştıran yeni kimlik kartlarının yaşantımızda kullanımın günden güne artacağını düşünmekteyiz.

Yine de, yıllar öncesinde verilen şifrelerin saklanamayacağı tahmin edilmeli ve buna uygun yeni bir çözüm üretilmeli düşüncesindeyiz.

Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? ATM’lerden kimlik ile para çekebilmek sizce ne kadar doğru? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap