1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Türkiye’de 10 Şehirde Daha Maskesiz Sokağa Çıkma Yasaklandı!

Türkiye’de 10 Şehirde Daha Maskesiz Sokağa Çıkma Yasaklandı!

Türkiye'de 10 Şehirde Daha Maskesiz Sokağa Çıkma Yasaklandı!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde tüm dünyayı etkisi altına başarmış olan Corona Virüsü Salgını Türkiye de ilk defa 10 Mart tarihinde görülmüştü. Aradan 2 ay gibi bir süre geçmesine rağmen virüs hala hayatımızda. Bugün itibariyle Türkiye’de 10 Şehirde Daha Maskesiz Sokağa Çıkma Yasaklandı! 

Türkiye’de 10 Şehirde Daha Maskesiz Sokağa Çıkma Yasaklandı!

Bugüne değin 4 milyondan fazla kişiyi etkilemiş olan Corona Virüsü Salgınından korunmak için alacağımız önlemlerin en başında maske takmak gelmekte. Sizde bilirsiniz ki pazar yerleri, marketler, AVM’ler, toplu taşıma araçlaır, taksiler, kuaförler ve berberlerde maske takmak zorunluydu. Bugün, Türkiye’nin 1o ilinde daha maske kullanımı zorunlu hale geldi.

Bugünden itibaren Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla ve Uşak’ta sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı. İlgili şehirlerin Hıfzıssıhha Kurulları, maske kullanımı dışında sosyal mesafeye de dikkat edilmesi gerektiğini unutmamak gerekiyor.

Önerilen Yazı
Google Play Store Bazı Uygulamaları Kaldırdı!

Diğer yandan bu 10 İlin dılında bulunan Gaziantep, İzmir, Adana gibi büyük kentlerde de insan yoğunluğunun fazla olduğu cadde ve çarşılara maskesiz girilmesi yasak hale getirildi. 11 Mayıs’tan sonra Kontrollü Sosyal Hayat evresine geçen Türkiye, Corona Virüsü vaka sayısında sekizinci sırada yer alıyor.

Her pazartesi günü bilim kurulu toplantısı sonrası açıklamada bulunan Fahrettin Koca da maske takılması gerektiğine ve sosyal mesafeye uyum sağlanması gerektiğini her konuşmasında vurgulamaktadır. Eğer sizin de bu konuyla ilgili söylemek ve belirtmek istedikleriniz varsa, yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap