1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Türkiye ve Rusya’dan Ortak Corona Aşısı

Türkiye ve Rusya’dan Ortak Corona Aşısı

turkiye rusya

Türkiye ve Rusya, Koronavirüs aşısını birlikte geliştirme konusunda ortak çalışma yapmaya kadar verdi. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Rusya Federasyonu Sağlık Bakanı Dr. Mikhail Murashko ile video konferans yolu ile görüştü. Artık iki ülke ortak aşı ve klinik çalışma konusunda bir arada olacak. Peki corona aşısı ne zaman çıkacak? Detaylar yazımızda..

İki ülke ortak corona aşısı yapacak!

Türkiye ve Rusya, koronavirüs aşısını birlikte geliştirmek için uzlaştı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Rusya Federasyonu Sağlık Bakanı Dr. Mikhail Murashko arasındaki görüşme iki ülke için de tarihi kararlar içeriyor. İki ülke, aşı ve ilaç üretiminde bilgi ve tecrübe paylaşımı, ortak klinik faaliyetlerde bulunma konusunda uzlaştı.

Önerilen Yazı
Hayat Eve Sığar (HES) Kodu Nedir? HES Kodu Nasıl Alınır?

İlk ülke görüş birliğine vardı!

Fahrettin Koca, şu anda Türkiye’de 22 merkezde corona aşısı üretmek için çalışmaların devam ettiğini açıkladı. 4 merkezde ise aşı için hayvan deneyi yapıldığını söyleyen Fahrettin Koca, bazı açıklamalarda da bulundu.

”Aynı coğrafyayı paylaşan iki ülkenin bilim insanlarının küresel salgına karşı oluşturdukları sinerjiyi çok değerli buluyorum.” açıklamasında bulunan Fahrettin Koca, Rusya ile görüş birliğine varıldığını da açıkladı.

İki ülkenin sağlık bakanı da görüşmelerin düzenli olarak tekrarlanmasını istediğini söyledi. Rusya, Türkiye’nin ilaç ve ürün takip sistemi hakkında tecrübe paylaşımında bulunulmasını da istedi.

Peki sizler ülkemizin Rusya ile yaptığı işbirliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşleriniz neler?

Yorum Yap

Yorum Yap