1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Türkiye’de Bir İlk Gerçekleşiyor! Deniz Otomobili Üretimi Başladı!

Türkiye’de Bir İlk Gerçekleşiyor! Deniz Otomobili Üretimi Başladı!

Türkiye Bir İlk Gerçekleşiyor! Deniz Otomobili Üretimi Başladı!

Her geçen gün gelişen ve değişen Türkiye’de yerli üretime teşvikler arttı. Hal böyle olunca yeni girişimcilerde ortaya çıktı. Yerli otomobilden sonra şimdide Yerli Deniz Otomobili üretimi başlıyor! Antalya’da yaşamını sürdüren bir esnaf üretime başladı.

Üretilen bu otomobil dünya pazarına da açılıyor. İlerleyen günlerde seri üretime geçeceğini düşündüğümüz bu otomobil oldukça ilgi çekmeyi başardı. Devlet tarafından mutlaka keşfedilecek olan İşletme Fakültesi mezunu Şahinkaya, giderek kendini geliştirecek gibi gözüküyor.

Türkiye’de Bir İlk Gerçekleşiyor! Deniz Otomobili Üretimi Başladı!

Antalya’nın Döşemealtı ilçesi sanayi sitesinde dükkan sahibi olan İşletme Fakültesi mezunu Muammer Şahinkaya Türkiye’nin İlk ve Tek yerli deniz otomobilini üretmeye başladı.

Toplamda 180 metre karelik atölye de üretim yapan ve Spyder adını verdiği bu otomobiller çok ilgi çekti. Jet-ski motorların takıldığı otomobillerle 100 kilometreye kadar hız yapılabilmekte. 35 Bin TL ile 70 Bin TL arasında satışa çıkarılan otomobillere Amerika Birleşik Devletlerinden talep geldi.

İşletme Fakültesi mezunu olan Muammer Şahinkaya 2 yıldır bu işle uğraşıyor. 180 M2 dükkana sahip olan Şahinkaya, seri üretime geçecek mi? Henüz bu konuyla alakalı net bir açıklama yapılmadı. Devletten yeterli destek geldiği takdirde iyi işlerin çıkacağını düşünüyoruz.

Konuyla alakalı yeni gelişmeler olduğu takdirde TeknoSitesi olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Siz de bizleri takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Sormak istediğiniz bir şey varsa yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Önerilen Yazı
2021 Porsche Cayenne V8 Motoruyla Tanıtıldı
Yorum Yap

Yorum Yap