1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Türk Işın Tedavisi Korona Virüsü Ortadan Kaldırdı

Türk Işın Tedavisi Korona Virüsü Ortadan Kaldırdı

korona

Son dönemlerde korona virüsle mücadele kapsamında, çok farklı yöntemler deneniyor. Son olarak Türk ışın tedavisi yönteminden bahsedilirken, uzun zaman boyunca bu tedavi yönteminin adını duyamamıştık. Fakat olumlu bir haber, Diyarbakır’dan geldi. Söylenenlere ve doktor açıklamalarına göre yoğun bakımda tedavi altına alınan 46 yaşındaki bir hastaya, yeni yöntem uygulandı. Yöntemin uygulanmasıyla beraber pozitif sonuç, kısa süre içerisinde negatife döndü.

Türk Işın Tedavisi Umut Veriyor

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi altyapısında uygulanan yeni yöntem, fazlasıyla umut verici niteliğe sahip. 25 Haziran günü korona virüs belirtileriyle hastaneye gelen bir hasta, yapılan tetkiklerin ardından yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. İki günlük süreçte hemen yoğun bakıma alınan 46 yaşındaki erkek hastada rutin tedavi yöntemleri uygulanırken, diğer yandan Türk ışın tedavi yöntemi de uygulandı. Bu uygulamayla beraber hastanın pozitif olan test sonucu da negatife döndü.

Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Açıklamalarda Bulundu

Hasta testinin negatife dönüş yapmasıyla beraber, tedavinin uygulandığı hastanenin önünde de açıklamalar yapıldı. Açıklamalarda yöntemi uygulayan Hikmet Selçuk Gedik de bulunurken, gurur verici açıklama da İl Sağlık Müdüründen geldi. Tedavi sonrasında negatife dönen test sonucu hakkında konuşan Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, ‘’Bugün Üniversitemizin hocalarından Hikmet Selçuk Gedik ile bir araya geldik. Hocamız tarafından geliştirilen ve tüm dünyada merak edilen ışın tedavi yöntemini bugün uygulama fırsatı bulduk. Yoğun bakımda tedavi altında olan hastamıza yöntemi uyguladık ve test negatif sonuçlandı. Böylesine güzel bir haberi Türkiye’ye ve tüm dünyaya duyurmak Diyarbakır adına fazlasıyla gurur verici’’ açıklamalarında bulundu.

Yeni tedavi yöntemiyle beraber bütün pozitif testler, negatif olarak sonuçlanırsa gerçekten daha mutlu haberlerle yeni günlere uyanabiliriz. Bakalım yeni denemeler ve yöntemler, gerçekten de gelecek için umut verici olacak mı?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap