1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Türk Işın Tedavi Yöntemi Umut Veriyor

Türk Işın Tedavi Yöntemi Umut Veriyor

TurkishBeam
1

Türk Bilim insanları tarafından Türk ışın tedavi yöntemi kısaca “TurkishBeam” ismi verilen bir tedavi yöntemi geliştirdiklerini açıkladılar. Ayrıntılı ismi “TurkishBeam Seçici- Sensitiv UVC ve Lazer Tedavisi”   olan tedavi yöntemi Tıp camiası için büyük heyecan uyandırdı.

Işın Tedavi Yöntemi Heyecanlandırıyor

Covid-19 başta olmak üzere daha birçok hastalığın tedavisinde kullanılması için, Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi bünyesinde bir araya gelen Türk bilim adamları  tarafından yapılmaktadır. Başta ülkemiz olmak üzere Dünya’ya sağlık sektöründe çığır açan ve bütün dikkatleri üzerine çekmiştir.

Dünyanın yaşadığı bu sıkıntılı pandemi sürecinde, Covid-19 virüsü için özel bir çalışmanın yürütüldüğü tüm süreçleri takiben 4 Mayıs 2020 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından Covid-19’a yakalanan hastalar üzerinde uygulanması için klinik araştırma onayını alarak Türk Işın Tedavisi’nin çalışmalarına başlanıldı. En kısa sürede bu çalışamalarında tamamlanarak insanlar üzerinde uygulanmaya başlanılacağı dile getirildi.

Türk Işın Tedavi Yöntemi

Dünyada çığır açacak olan bu yöntem, Dünya’nın önde gelen firmaları tarafından titizlik ile takip edilerek bu teknolojinin denenmesi ve iş birliği çalışmalarının yürütülmesi için ABD’nin köklü tıp merkezlerinden biri olan Cleveland Kliniği ve New York Üniversitesi tarafından resmi olarak davet edildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Gazi Üniversitesi Kalp ve Damar Hastalıkları Cerrahı Prof. Dr. Hikmet Selçuk Gedik ; “Türk Işın Tedavi Yöntemi ’nin, mikroorganizmalar, mantarlar, bakteriler ve virüsler gibi organizmaların tamamıyla yok edilmesini sağlayan ve bu süreçte insanların hücre ve DNA’larına herhangi bir şekilde zarar vermeyen bir tedavi yöntemi olduğunu” bildirmişti. Akabinde şu ifadeleri dile getirmiştir. “İlk olarak, Gazi Üniversitesi, Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi bünyesinde bir araya gelen Türk bilim adamları tarafından geliştirilen ve tüm dünya için çok büyük öneme sahip olan bu teknolojinin, tüm bilimsel çalışma süreçleri tamamlanarak, Sağlık Bakanlığı’na klinik çalışma başvurusu yapıldı ve başvurumuz 4 Mayıs 2020’de onaylandı.

Ümit Verici Çalışmalar Ortaya Çıkıyor

Onayın ardından, hastalar üzerinde uygulamaya imkân sunan klinik araştırma sürecine geçildi. Covid-19’u da içeren birçok viral hastalığı tedavi edebilecek bu yöntem üzerindeki çalışmalar, ümit verici bir şekilde sürdürülmektedir”.

Türk Işın Tedavi Yöntemi günümüzde gelişmiş birçok ülke tarafından Covid-19 tedavisinde erişilmeye çalışılan bir hedef tedavi yöntemi olduğu belirtilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap