1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Türk Hackerlar Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nü Hackledi!

Türk Hackerlar Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nü Hackledi!

turk hacker

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü veya kısa adıyla MIT hacklendi. MIT, Amerika ve Dünya Çapında farklı araştırmalarda bulunan, dünyanın en gelişmiş enstitülerinden ve üniversitelerinden birisi. Amerika’daki ırkçılık karşıtı gösterilerin sonucunda bir Türk hacker de eylemleri desteklemek amaçlı olarak MIT‘ın sitesini hackledi. Detaylar yazımızda..

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Hacklendi!

Dünya çapında en çok bilinen teknoloji enstitülerinden ve üniversitelerinden birisi olan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Türk hacker Zapota tarafından hacklendi. Bu hack saldırısının sebebi de Amerika’daki ırkçılık karşıtı saldırılara destek olmak olarak gösterildi.

Zapota, Massachusetts’e bıraktığı açıklamada farklı dillerde olarak ”Amerika’da zencilere yapılan zulüm ve eziyeti, ayrımcılığı Türk hackerler olarak kınıyoruz ve lanetliyoruz. Biz Türk Halkı olarak her zaman ırkçılığa karşı olduğumuzu içimizde barınıp yaşayan her milletten insan ile göstermiş olduk. Ezelden beri hiçbir zaman siz siyahi kardeşlerimiz yalnız değilsiniz, Türkiye’den sizlere selamlar gönderiyoruz. Bu davanızda siz siyahi kardeşlerimizin yanındayız.“ sözlerine yer verdi.

Zapota ise saldırısının sebebini şu sözleriyle açıkladı. ”Massachusetts Üniversitesi büyük bir eyalet üniversitesi olduğu için ve ciddi manada Amerikan hükümeti tarafından desteklendiği ve ön planda olduğu için hedefimiz olmuştur. Saldırı amacımız, Amerika’nın ülkemizde herhangi saçma sapan bir olayı büyüterek ambargo koyması, olaylara müdahale etmesi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin işlerine karışmasıdır. Bunun sonucu olarak bizlerde, ABD de yaşanan siyahi George Floyd olayını sebep göstererek, bu olayı gerçekleştirdik ve oradaki olayların büyümesini sağlamak amaçlı bu saldırıyı yaptık.”

Önerilen Yazı
Türkiye’de Her Eve Koronavirüs Testi Yapılacak

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü bugün dünyanın en büyük üniversitesi ve enstitüsü durumunda. Amerikan hükümeti ile yakınlığı sebebi ile yapılan bu saldırı sonucu MIT’ten bir cevap gelecek mi merakla bekliyoruz.

Peki sizler bu saldırı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap