1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Turizm İçin Açıklama Yapıldı

Turizm İçin Açıklama Yapıldı

cappadocia

Corona Virüsü salgını sebebiyle pek çok sektör etkilendi. Bu sektörlerin arasında yer alan turizm ile ilgili yeni gelişmeler söz konusu.

Turizm İçin Açıklama Yapıldı

Bakan Mehmet Nuri Ersoy: “Bir terslik olmazsa 28 Mayıs gibi iç turizm hareketiyle inşallah turizm başlar.” dedi.

Mehmet Nuri Ersoy, Muğla’nın Bodrum ilçesinde katıldığı canlı yayında, yeni tip corona virüsü salgınının turizme etkileri ve beklentilerine dair yeni açıklamalarda bulundu. Corona virüsü salgınının dünya gibi Türkiye’nin de olumsuz etkilendiğini belirten bakan, Türkiye’nin her krizden alnının akıyla çıktığını belirtti.

Pek çok ülkede iyileşmeler olduğunu söyleyen Ersoy, şöyle konuştu:

“Bir terslik olmazsa 28 Mayıs gibi iç turizm hareketiyle inşallah turizm başlar. Haziran ortalarından sonra da dış turizmin belli ülkelerde başlayacağını düşünüyoruz. (Kovid-19 süreci) Otelleri kapatmadık, hava ve kara trafikleri durdurulduğu için tesisler kendileri kapatmak zorunda kaldı. Genelgeler ve kriterler konusunda gerekli adımları attık. Güvenli algının tamamen sağlanması gerekiyor. Bunun için de detaylı bir sertifikasyon programı başlattık. Dünyada ilk oldu, AB de benzer bir çalışma yapma kararı aldı.” 

Önerilen Yazı
Corona Virüsü Salgını İkinci Dalga Mı Başlıyor

Bakan Ersoy, sözlerine:

“İç hat uçuşları, benim öngörüm, toplum disiplininde gevşeme olmazsa, veriler de aşağıya doğru gitmeye devam ederse mayıs sonu açılır diye inanıyorum. Yurt dışı uçuşları haziran içinde birçok noktada başlar diye aynı şekilde düşünüyorum. Asya trafiği sanki açılabilir gibi gözüküyor. Çin, Güney Kore gibi birçok ülkede düzelmeler hızlı şekilde var. Onlar sanki öncelikli açılacakmış gibi. Avrupa ülkelerinde çok ciddi düzelmeler var.” diyerek devam etti.

Yorum Yap

Yorum Yap