1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Toyota Corolla Cross SUV Tanıtıldı – İki Farklı Motor Seçeneği

Toyota Corolla Cross SUV Tanıtıldı – İki Farklı Motor Seçeneği

corollasuv

Bu sıralar tüm otomotiv firmaları SUV model araçlara yönelirken, bir diğer hamle de Toyota cephesinden geldi. Corolla serisini güçlendiren ve bu defa SUV görünümünü tercih eden firma mükemmel özelliklere sahip yeni aracını tanıttı. Bakalım Totoya Corolla Cross SUV bizlere hangi özellikleri sunacak, hangi motor seçenekleri barındıracak?

Toyota Corolla Cross SUV Tasarım Özellikleri

Yeni aracın ilk etapta tasarımına baktığımızda sıfırdan yenilenmiş bir yüz, keskin hatlar ve orantılı jantları görüyoruz. İç tasarım olarak diğer Corolla modelleriyle neredeyse aynı olan modelde 17 ve 18 inç ölçülerinde jant seçenekleri bulunuyor. Ayrıca 487 litre oranında bagaj hacmi barındıran yeni modelin 4460 mm uzunluğuna sahip olduğunu belirtelim. Ayrıca aracın genişliği 1825 mm seviyesindeyken, yüksekliği de 1620 mm seviyelerinde. Son olarak aracın aks mesafesinin 2640 mm olduğunun altını çizelim.

İki farklı motor seçeneğiyle karşımıza çıkan yeni aracın motor özelliklerine de göz atalım.

Yeni Corolla Cross SUV Motor Özellikleri

Yeni modelde iki farklı motor seçeneği bulunuyor. Hibrit ve benzinli motor seçeneklerine yer veren model, son teknolojiye ayak uydurmuş durumda. İlk etapta benzinliği motor seçeneğine baktığımızda 140 beygir motor gücü ve 400 Nm tork gücüyle karşılaşıyoruz. Ayrıca 1.8 litre hacimli olan benzinli motor araçta CVT şanzıman bulunuyor.

Yeni modelde ikinci motor seçeneği olarak hibrit ünite kullanılıyor. 72 beygir güç üretimi yapan ikinci motor seçeneğinde 163 Nm tork gücü de bulunuyor. Araçta barındırılan bu güce e-CVT şanzıman da eşlik ediyor.

Corolla Cross SUV Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Yeni modelin iki seçeneği hakkında da fiyat ortaya çıkmazken, aracın bu ay satışa çıkacağını biliyoruz. İlk etapta Tayland merkezinde satışa çıkacak olan araç, kısa zamanda tüm pazarlarda da yerini alacak ve kullanıcılarını bekleyecek. Peki siz, bu seçeneklerden birini tercih eder miydiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Önerilen Yazı
Debriyajı Yok Ama Manuel Vites – İşte Hyundai Venue
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap