1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Toled Nedir?

Toled Nedir?

toled-nedir

Geleceğin ekran teknolojisi olmaya aday bir teknolojik gelişmedir. Şeffaf ekran teknolojisi gün geçtikte artmakta ve gelişmektedir. Toled ekran teknolojisi de bu yeniliklerden birisidir. Teknoloji sürekli değişmekte ve gelişmekte, bununla birlikte geleceğin dünyasında yaşıyoruz diyebiliriz. Gelecekte sürekli olarak kullanacağımız bir teknoloji olacak olan şeffaf ekran, transparan ekran teknolojisi günümüzde oldukça ilerleme kaydetti. Tam olarak transparent OLED denmektedir. Kısa ismi ise TOLED olarak geçmektedir.

TOLED Teknolojisi Yaygınlaşacak mı?

Yakın zamanda yaygınlaşacağı bilinen TOLED, son derece güzel ve harika bir ekran tasarımına sahiptir. Gelecekte pek çok ekranda görebileceğimiz teknolojiye gelin yakından bakalım. TOLED nedir? Nasıl çalışır gibi soruların cevaplarını birlikte bulalım.

Pek çok bilim kurgu filmlerinde görmeye alışkın olduğumuz şeffaf ekranlar, son dönemde üzerinde oldukça yoğun olarak çalışılan ve geliştirilen bir teknolojidir. Ancak bu teknolojiye alışmak biraz uzun sürebilir. Şeffaf ekranlara dokunarak yönetmek oldukça güç gibi görünse de büyük bir kolaylıktır. Şeffaf ekran TOLED teknolojisi çok yakın zamanda birçok akıllı telefon markası tarafından üretilecek ve kullanıma sunulacak. Aynı zamanda televizyonlarda da bu atılım gerçekleşecek. Bu sayede oldukça hızlı bir şekilde yaygınlaşması beklenmektedir.

Şeffaf Ekran Nedir?

Transparent OLED yani kısaca TOLED ismini duyduğumuz ekran teknolojisidir. OLED teknolojisinin temellerin üzerine kurulmuş ancak bildiğimiz LCD ekranlardan farklı olarak ışıklandırılmıştır. Bu nedenle arkasında ışığı saklayacak bir standa gerek duyulmaz.

OLED ekranlarda görüntü görülebilir olması için LED ışıklar gerektirmektedir ancak bu ekran teknolojisinde herhangi bir ışık sağlama ihtiyacı duyulmamaktadır. Kendi ışığını kendi sağlamaktadır.

TOLED teknolojisini geliştirmek için pek çok firma bulunmaktadır. Bu teknoloji günümüzde pek yaygın olmasa da ilerleyen zamanlarda son derece gelişecek ve pek çok kişi tarafında kullanıma sunulacaktır. Son derece yeni olan bu teknoloji gelecekte pek çok evde kullanıma sunulacaktır.

Şeffaf ekranların vereceği keyif çok başka olacaktır. Yaratılan görsel etki sayesinde oldukça güçlü görünler alabileceksiniz. Özellikle online sektörler yükselişe geçecek ve bu teknoloji sayesinde kendilerini oldukça geliştirecekler. TOLED teknoloji sayesinde eski standartlar değişecek ve oldukça canlı bir görüntü yakalanmış olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap