1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. TikTok Uygulamasına Rakip Çıktı! YouTube Shorts Çıtayı Yükseltiyor

TikTok Uygulamasına Rakip Çıktı! YouTube Shorts Çıtayı Yükseltiyor

shorts1

Son dönemlerde yaptığı uygulamalarla ve çalışmalarla ön plana çıkmayı başaran YouTube, TikTok uygulamasına rakip olacak yeni bir özellik deniyor. Bildiğiniz gibi geçen günlerde gündeme gelen Shorts uygulaması, şu an farklı özellikler için de test aşamasında. Geçtiğimiz haftadan sonra daha da gündem olmayan YouTube Shorts uygulamasının ortaya çıkan en net ve son bilgileri paylaştık. Peki yeni uygulama kullanıcılara neler sunacak?

YouTube Shorts TikTok Uygulamasından Esinlendi

Youtube’un yeni çalışmalarından birisi olan YouTube Shorts sürümünün de detayları netleşmeye başladı. Kısa sürede gündeme gelen ve gündemden düşmeyen uygulama, kullanıcılara 15 saniyelik video çekme süresi verecek. Bildiğiniz gibi TikTok uygulamasında kullanıcılar dans ve müziği bir arada bularak, yeni videolar çekerek videolarını hayranlarıyla buluşturuyordu. Bu özellik sayesinde kullanıcıların hoşuna giden TikTok uygulaması da kısa sürede milyonarca indirme ve milyonlarca üye kazanmıştı.

Instagram uygulamasında story çekimi yaparken, bildiğiniz gibi resim çekme butonuna basılı tutuyorduk. Yeni Shorts uygulamasında da bu durum geçerli olacak. YouTube platformunda artık kullanıcılar 15 saniyelik bir video hazırlayıp, hayranlarıyla paylaşabilecek. Eğer çekilen video 15 saniyeyi geçerse, ikinci bir video paneli ortaya çıkacak ve ikinci videonun çekimi otomatik başlayacak. Tabii ki kullanıcılar videoyu çekerken, aynı platformdan tıpkı TikTok gibi müzikleri de kullanabilecek.

YouTube Kullanıcıların Sağlığını Düşünüyor

Birden fazla güncellemeyle ve yenilikle çıkış yapmaya hazırlanan YouTube, yalnızca TikTok platformunda rakip olmakla da kalmayacak. Video bağımlısı insanlar için ‘’Bedtime Reminders’’ özelliği barındıracak olan sosyal medya platformu, sık video izleyen kullanıcıları da uyumaları için uyaracak.

Bildiğiniz gibi bazen video izlerken saatin farkında olmadan video izlemeye devam ediyor ve istemsiz şekilde yoruluyoruz. Artık yeni özellikle beraber bu sorun da ortadan kalkıyor. En azından yeni özelliğin uyarısıyla beraber uyumak istemesek bile, saate bakmayı düşüneceğiz.

Önerilen Yazı
WhatsApp Güncelleme Yaptı! Kaldırılan Özellik Geri Geldi
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap