1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. TikTok Kişisel Verileri Sızdırıyor Mu?

TikTok Kişisel Verileri Sızdırıyor Mu?

TikTok Kişisel Verileri

Uzun zamandır dünya genelinde kullanılan ve oldukça popüler olan uygulama bir çık kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda dünya gündemini sarsan Facebook sızıntıları sonrasında bazı uygulama geliştiricileri bazı iddialarda bulundu. TikTok Kişisel Verileri Sızdırıyor Mu? 

TikTok Kişisel Verileri Mi Sızdırıyor?

Mart ayı içerisinde gerçekleştirilmiş olan incelemeler sonrası aralarında dünyaca ünlü TikTok uygulamasının bulunduğu bazı iOS uygulamalarının hassas verileri başkalarıyla paylaştığı tespit edildi.

Çin asıllı sosyal medya uygulaması, yayınlandıktan kısa bir süre sonra neredeyse tüm ülkelerde popüler hale gelmişti. Bu inceleme sonrasında uygulamanın Çin istihbarat teşkilatı ile bağlantılı olduğu düşünüldü.

TikTok uygulaması kapatıldığı halde, Apple kullanıcılarının paraları, kripto para cüzdan adresleri ve kişisel mesajlarına erişim sağlandı. Benzer şekilde 53 farklı uygulamanın da bunu gerçekleştirildiği belirtiliyor.

Verileri sızdırılan uygulamalar, panoya kopyalanan verileri de okuma yetkisine sahiptir. Eğer Apple ekosistemine sahip tüm cihazları kullanıyorsanız ve cihazlarınız bir birine yakın konumdaysa MacBook üzerinden kopyaladığımız metin iPhone ve iPad cihazınıza iletilmektedir.

Bu özellik sebebiyle uygulamalar farklı cihazlardan kopyalanan verilere de erişebilmektedir. Yapılan işlemlerle ilgili araştırmalar yapan kişiler, bu konunun şirket açısından büyük sorunlara neden olabileceğini de belirtti.

Konuyla alakalı net bilgiler edindiğimiz takdirde TeknoSitesi olarak sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz. Siz de bizi takipte kalarak yeni bilgiler edinebilirsiniz. Öğrendiğiniz bilgilerle, önemli bilgilerinizi internet ortamında paylaşmamanız gerektiğini daha iyi anlamış olmanız gerekiyor.

Önerilen Yazı
Google Müjdeyi Verdi! Haber Yayıncıları İçin Yeni Analiz Araçları Geliyor
Yorum Yap

Yorum Yap