1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. THY ve Pegasus, Yeni Uçuş Tarihlerini Belirledi

THY ve Pegasus, Yeni Uçuş Tarihlerini Belirledi

thy ve pegasus

Koronavirüs salgını kapsamında alınan önlemler çerçevesinde bir süredir iç hat ve dış hat uçuşu gerçekleştirmeyen havayolu şirketleri, uçuşlarını gerçekleştirmeye başlıyor. 1 Haziran’da az sayıda ve belirli yerlere yolcu taşımaya başlayacak şirketler, zaman geçtikçe daha fazla sefer ve ülkenin her yerine sefer düzenleyebilecek. Detaylar yazımızda..

Başlangıçta Sadece Belirli Şehirler!

THY, başlangıçta 3 Haziran’a kadar yalnızca İstanbul’da bulunan Yeni Havaalanı’ndan ve Sabiha Gökçen Havaaalanı’ndan; Ankara, İzmir, Antalya ve Trabzon’a karşılıklı olarak seferler düzenleyecek. 3 Haziran’dan sonra uçuş yasağı kademeli olarak azaltılacak ve en sonunda iç hat seferleri eskisi gibi normale dönecek. Pegasus Havayolu şirketi de THY gibi aynı şekilde 3 Haziran’a kadar yalnızca Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan İzmir, Antalya ve Trabzon’a karşılıklı olarak seferler düzenleyecek. 3 Haziran tarihinden sonra da Pegasus, THY gibi farklı şehirlere uçmaya başlayacak. THY, daha önceden 10 Haziran’da yurt dışı seferlerine başlayacağını belirtmişti.

Önerilen Yazı
Flight Simulator ile Gerçek Hayat Uçuşu Yapılacak

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane yaptığı açıklamada, koronavirüs kapsamında alınan tedbirler çerçevesinde bir süredir gerçekleşmeyen uçuşlara tekrardan başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. “Bize aylar değil yıllar gibi gelen bu belirsizlik döneminde duran sadece uçuşlarımızdı, bizler değil. Biz yeni uçaklarımızı teslim almaya devam ettik, süreçlerimizi geliştirdik ve yeni döneme hazırlandık” diyerek çalışmaya kesintisiz bir şekilde devam ettiklerini aktaran Nane, uçuşlar için sabırsız olduklarını bir kez daha dile getirmiş oldu.

Peki sizler normalleşme dönemindeki uçuşlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap