1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. THY Uçuşları Ne Zaman Başlayacak? Kurallar Neler?

THY Uçuşları Ne Zaman Başlayacak? Kurallar Neler?

iga havaalanı

COVID-19, hala insanları fazlasıyla tehdit eden bir salgın. İnsanların yanında eğitim, ulaşım, ticaret, sanayi gibi sektörleri de fazlasıyla etkiledi. Virüsün dünyada ortaya çıkışından bugüne ulaşım alanında en büyük darbeyi havacılık şirketlerinin aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Birçok havayolu şirketi iflas yoluna gelmişken, salgının ülkemizdeki seyrinin hafiflemeye başladı. Hal böyle olunca da THY normalleşme uçuş kurallarını açıklayarak yeni normalin nasıl olacağını kamuoyu ile paylaştı.

THY seferleri ne zaman başlayacak?

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı’nın yaptığı açıklamaya göre, şu anki planda iç hat seferlerinin 4 Haziran tarihinde açılacağını belirtti. Yolcu sayısının az olması sebebiyle masraflar çok yükselmekte. Bunun için hem fiyatlarda hem de uçuş içinde bazı düzenlemelere gitmek zorunda kaldıklarını belirten Aycı iç hat uçuşlarındaki çeşitli ikramları kaldırdıklarını duyurdu.

Battaniye ve El Bagajı Hakkında Yeni Değişiklikler!

COVID-19’la mücadele kapsamında, salgının yayılımını önlemek için 4 saatten kısa uçuşlarda battaniye dağıtımı durduruldu. El çantası dışında da kabine herhangi bir bagajın kabul edilmeyeceğini açıklayan THY, başlangıçta iç hat uçuşlarında sadece su verilmesine izin verdi. Salgının seyrine ve masrafların normale dönmesi ile birlikte ikramların kademeli olarak arttırılacağını söyledi.

Önerilen Yazı
Sokağa Çıkma Kısıtlaması Ne Zaman Kalkıyor?

Uğur Cebebi tarafından kendisine yöneltilen soruları yayınlayan Avcı, havacılık sektöründe yeni normalleşmenin uzun bir zaman alacağını, belki de yıllar süreceğini belirtti. Pre Order sistemi ile ikramları uçuş öncesinde misafirlerin seçmesini sağlayacaklarını belirten Uğur Cebeci, bu koşulların bir an önce bitmesini temenni ettiğini söyledi.

Peki sizler THY uçuşlara başladığında THY ile seyehat etmeyi düşünüyor musunuz?

Yorum Yap

Yorum Yap