1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Tesla Model 3 Boyası Firmayı Davalık Etti

Tesla Model 3 Boyası Firmayı Davalık Etti

tesla-model-3-boyasi-firmayi-davalik-etti

Tesla elektrikli araç kullanıcıları, bu sıralar firmayla büyük problem yaşıyor. Özellikle Tesla Model 3 boya problemi nedeniyle firmaya başvuruda bulunan kullanıcılar, sorunlarının çözümü için hiçbir cevap alamadı. Durum böyle olunca Tesla ile davalık olma yolunda giden kullanıcılar, daha fazla beklemeden davayı açtı.

Müşteriler ve Firma Davalık Oldu

Tesla Model 3 kullanıcılarının iddialarına göre araçlarının boyalarında büyük problemler meydana gelmeye başladı. Özellikle soğuk alanlarda tamamen dayanıksız olarak nitelendirilen Tesla Model 3 boyası, kısa sürede dökülmeye başlıyor. Aynı zamanda buzlanma olan bölgelerde zemine atılan tuz da aracın boyasına büyük oranda zarar veriyor. Bu problemi ortadan kaldırmak isteyen kullanıcılar firmaya başvurmadan da büyük bir fatura tutarıyla karşı karşıya kaldı. Bu nedenle araç sahipleri ve araç firması kısa zaman önce davalık oldu.

Tesla Model 3 Onarımında Büyük Masraf Çıkacak

Tesla, bilindiği üzere araçlarını satarken aracın yanında ücretsiz hava koşullarına karşın koruma kiti sağlıyordu. Özellikle soğuk havaya sahip bölgeler için ücretsiz sunulan koruma kitiyle, aracın boya hasarının onarılması gerekiyordu. Tesla’dan tamamen umudunu kesen kullanıcılar, farklı oto tamircilerine bölgeyi gösterdiklerinde 4.700 dolar tutarında onarım masrafıyla karşılaştılar. Bu nedenle yönlerini tekrardan Tesla’ya çeviren kullanıcılar red cevabı alınca, işlerin yönü bir hayli değişti.

Kullanıcıların Talebi Onarım veya 500 Dolar Ödeme

Araçlarının ücretsiz onarım hakkı bulunmasına rağmen firmadan sürekli red cevabı alan kullanıcılar, kısa süre içerisinde firmaya dava açtı. Davaya göre kullanıcılar araçlarının onarılmasını veya kendilerine 500 dolar tutarında ödeme yapılmasını talep ediyor. Başvurulardan bu yana dava süreciyle ilgili firmadan herhangi bir açıklama yapılmazken, araçtaki boya sorunu nedeniyle tepkiler günden güne artış gösteriyor.

Aracın ücretsiz onarım hakkı bulunduğu için muhtemelen Tesla araçları ücretsiz onarmak zorunda kalacak. Eğer onarım yoluna gidilmezse, Tesla kullanıcı başına tazminatla karşı karşıya kalabilir. İlerleyen günlerde mahkemenin gidişatını takip edecek, alınan kararı öğrenebileceğiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap