1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Tesla Model 3 Autopilot’u Feci Bir Kazaya Sebep Oldu
Trendlerdeki Yazı

Tesla Model 3 Autopilot’u Feci Bir Kazaya Sebep Oldu

tesla model 3

Tesla, dünyada en çok bilinen elektrikli otomobil üreticisi. En çok bilinen araçlarından biri olan Model 3’ün yarı otomatik sürüş ve şerit takip sistemi büyük bir kazaya yol açtı. Yayınlanan yeni bir kaza videosu, Autopilot’un yolda devrilmiş bir kamyonu görmediği için kaza yaptığını gösteriyor. Detaylar yazımızda..

Tesla Model 3 Eleştiri Oklarının Hedefinde

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir kaza sonucu, Tesla‘nın Model 3‘ü yolda devrilmiş haldeki bir kamyona çarptı. Autopilot modunda gerçekleşen kaza kameralara da yansıdı. Görüntüler, sürücünün kaza yapacağını anlayınca frene bastığını fakat bunun da yeterli olmadığını kaydetti. Bu kazayla birlikte Autopilot moduna ne kadar güvenilebileceği de tekrar gündeme geldi. Kaza sırasında hava yastıkları da açılmayınca Tesla bütün eleştiri oklarını kendine çekmeyi başardı.

Önerilen Yazı
İkinci El Otomobil Fiyatları Mayıs Ayında Yüzde 8 Arttı

Tesla’nın yapmış olduğu açıklamaya göre, Autopilot modu yalnızca sürüş zevkini iyileştirmek amacıyla kullanılmalı ve sürüşteki her karar Autopilot’a bırakılmamalı. Çünkü Autopilot modu hala deneysel olarak çalışıyor.

Söz konusu kazanın videosu:

Videoyu detaylı bir şekilde izleyecek olursak, devrilmiş olan kamyonun yürüyen bir yayadan ya da başka bir cisimden çok daha görünür olduğu açık. Yayaları, şeritleri ve arabaları ayırabilen Tesla Model 3, bu kazaya nasıl karıştı ve nasıl müdahale edemedi anlamış değiliz.

Videoyu sizlerin de seyrine bırakıyoruz.

Sizce bu kazanın sebebi ne? Siz olsanız Tesla Autopilot’a güvenebilir miydiniz? Sizlerin de yorumlarını bekliyoruz.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap