1. Ana Sayfa
  2. Manşet
  3. Terraria Oyuncu Rekoru Kırdı

Terraria Oyuncu Rekoru Kırdı

Terraria Oyuncu Rekoru Kırdı

Dün yapılan güncellemeyle beraber Terraria 500.000 anlık oyuncuya ulaşarak bir rekora imza attı. Terraria Oyuncu Rekoru Kırdı 

En son ve en büyük yapılan güncellemeye sahne olan oyun kendi rekorunu aşmış oldu. 16 Mayıs 2011 tarihinde Re-Logic isimli firma vasıtasıyla piyasaya sürülen iki boyutlu açık dünya hayatta kalma oyunu olan Terraria yıllar önce çıkmış olsa bile hala büyük kitleye sahip. Oyunun pek çok hayranı var ve bu durum yıllardır değişmiş değil. Bundan önceki rekoru 489.886 oyuncu olan eser kendi rekorunu 500.000 anlık kullanıcı sayısına ulaştı.

Terraria Oyuncu Rekoru Kırdı

Steam üzerinden ve bazı çeşitli platformlar üzerinde satışa sunulan oyun Dünya genelinde en çok satan oyunlar listesinde yer alıyor. CS:GO ve Dota 2 oyunundan sonra en çok oynanan üçüncü oyun konumundadır. Yapılan son güncellemenin adı da Journey’s End yani Yolun Sonu olmuştur. Bu güncellemeyle beraber 2011 yılından itibaren aktif bir şekilde hayatına devam eden oyunun dün damarları kesildi. Fakat yenilikler elbette yok değil. Oyun içerisinde yeni eşyalar, yeni düşmanlar, yeni mekanlar ve daha hızlı seyahat özelliğine kavuşmuştur. Bu özelliklerle oyunun diriliği belirli derecede sağlandı.

Önerilen Yazı
LEGO NINJAGO Filminin Oyunu Steam’de Ücretsiz Oldu

Terraria oyununa gösterilmiş olan ani ilginin en önemli nedenlerinden biri de en son aldığı güncelleme olmuştur. Dokuz yıl boyunca sürekli olarak gelişim gösteren oyun en son yapılan Macera sona erdi güncellemesiyle de son güncellemeyi almış oldu. Bu güncellemeyle çok şey değişti. Yeni güncellemeler geldikçe sizlerle paylaşmaya özen göstereceğiz.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap