1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Telegram Kullanıcıları Artıyor! WhatsApp Düşüşe Geçti

Telegram Kullanıcıları Artıyor! WhatsApp Düşüşe Geçti

Telegram Kullanıcıları Artıyor! WhatsApp Düşüşe Geçti

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın rakiplerinden biri de Telegram olmuştur. Telegram, kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Telegram Kullanıcıları Artıyor! WhatsApp Düşüşe Geçti 

Hatırladığınız gibi dün WhatsApp kullanıcıları son görülme sorunuyla karşı karşıya kalmıştı. Kullanıcıların birbirlerinin en son ne zaman aktif olduklarını görememesi ve çevrimiçi özelliğinin de kaybolmasından sonra şirket fazlasınca şikayet aldı. Özellikle Twitter bu sorun ile sallanırken, mesajların iletilmesi noktasında herhangi bir problem yaşanmaması dikkat çekmişti.

Telegram Kullanıcıları Artıyor! WhatsApp Düşüşe Geçti

Dün yaşanan sorun çözülmüş olsa dahi WhatsApp’a karşı kullanıcıların öfkesi dinmedi. Dünkü olayın ardından pek çok kişi öfkeyle Tweet atarken, Telegram’a adeta hücum edildi. Son 24 saat içerisinde Telegram kullanıcılarının sayısı çok arttı. WhatsApp’ın şuanda 2 milyardan fazla kullanıcıya hizmet vermeye devam ederken Telegram kullanıcıları da 400 milyonu aştı. Yaşanan son olaylar sonrasında iki uygulama arasında da rekabet arttı.

Bu uygulamalar aslında iki büyük gücü de bizim karşımıza getiriyor. Telegram 6 yıl önce hayatımıza girmiş olan Rusya merkezli bir program iken WhatsApp herkesin bildiği üzere ABD tabanlı bir uygulama. Hal böyle olunca Rusya ile ABD karşı karşıya geliyor. Her ne kadar Telegram bizlere daha güvenilir olarak gösterilse de WhatsApp, Telegram’a göre kat be kat önde. Hem kullanıcı sayısı hem de kullanılabilirlik bakımından WhatsApp daha fazla tercih edilmekte.

Konuyla alakalı yeni gelişmeler olduğu takdirde TeknoSitesi olarak sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Bizi takipte kalın.

Önerilen Yazı
WhatsApp Çevrimiçi Özelliği Tamamen Kapatıldı! – İşte Detaylar
Yorum Yap

Yorum Yap