1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Telefonları Çökerten Duvar Kağıdı ile İlgili Android’den Açıklama

Telefonları Çökerten Duvar Kağıdı ile İlgili Android’den Açıklama

Android duvar kagidi

Android cihazları çökerten duvar kağıdı dünün gündemiydi. Bir duvar kağıdının telefonları nasıl kullanılamaz hale getirdiğini TeknoSitesi olarak bizler de haber yapmıştık. Cihaza söz konusu resim duvar kağıdı yapılınca cihazlar çöküyordu. Durumu inceleyen Android geliştiricileri bu konu hakkında yeni bir açıklamada bulundu. Detaylar haberimizde..

Android Cihazları Çökerten Duvar Kağıdı Nasıl Ortaya Çıktı?

Hepimizin bildiği gibi zaman zaman basit mesajlarla, basit kodlarla hem Android hem de iOS cihazlar çökme sıkıntısı yaşayabiliyor. Bu sıkıntının şimdiye kadar belki de en ilginci teknoloji dünyasının başına geldi. Android cihazlarda arkaplan yapılan bir resim cihazın sonsuz başlama döngüsüne girmesine ya da tamamen çökmesine neden olabiliyordu. Bununla ilgili TeknoSitesi olarak bizler de bir haber yapmıştık.

Önerilen Yazı
İşte Android Telefonları Çökerten Duvar Kağıdı!

Kullanılmasını asla tavsiye etmediğimiz bu duvar kağıdını daha fazla paylaşmak istemiyoruz. Önerilen yazımıza tıklayarak bu duvar kağıdını görebilirsiniz. Tekrar hatırlatalım ki, kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Bu duvar kağıdı için sebep olarak arkaplanın kullanmış olduğu renk paleti gösterildi. Konu hakkında yorum yapan Android uzmanları, fotoğrafın renk değerlerinin çok yüksek olduğunu, düşürüldüğü zaman varolan kalitesini kaybedeceğini söyledi. Android 10 cihazlarda bile bu sorun yaşanırken, Android 11 cihazlarda bu sorunun yaşanmadığı söylendi.

Her Kaynaktan Duvar Kağıdı İndirmeyin!

Bu sorun çözülene kadar TeknoSitesi olarak sizlere tavsiyemiz, Google Görseller gibi ya da Play Store gibi gördüğünüz her kaynaktan duvar kağıdı ya da duvar kağıdı uygulaması indirmemeniz. Elbette bu sorun kısa bir sürede çözülür ancak sorun çözülene kadar bizler de sizleri dikkatli olmaya davet ediyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap