1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması Başlıyor!

Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması Başlıyor!

Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması Başlıyor!

Genç, yaşlı, kadın, erkek hemen herkes tarafından kullanılan teknoloji bu kez de yarışma haline dönüşüyor. Microsoft’un 2016 yılından bugüne dek hayata geçirdiği Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması Başlıyor! 

Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması Nedir?

Hayatın hemen her alanında erkeklerin yaptığı işleri üstlenen kadınlar, teknoloji dünyasına da giriş yaptı. Cinsiyet eşitliğinin önemli bir faktör olduğuna inanan Microsoft son 4 yıldır yarışma düzenliyor. 2016 yılında start veren yarışma, başarı hikayeleriyle diğer kadınlara ilham veren projeleri desteklemekte. Bu yıl da Wtech Teknolojide Kadın Derneği ve ayrıca Kodluyoruz Derneği iş birliğiyle hayata geçirilecektir. Bu yarışma, Türkiye’nin dijital gelişimini de güçlendirecektir.

Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması

Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması Kimler Katılabilir?

Bu yarışmaya, ortaokul ve lise öğrencilerinden tutun da profesyonel yöneticilere karar her yaş ve meslek grubundan kadınlar katılabilir. Asıl amaç kadınların teknoloji üzerinde daha fazla söz sahibi olmasını amaçlamak olduğu gibi ayrıca farklı kategorilerde de başvuru yapılabilir. Teknolojinin kadın liderleri yarışmasına yapılacak başvurular:

  • Geleceğin Teknoloji Yıldızı Adayı,
  • Genç Teknoloji Yıldızı,
  • Bilişimde Fark Yaratan Kadın Lider,
  • Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi,
  • Yılın Başarılı Kadın Yazılım Geliştiricisi,
  • Yılın Başarılı Kadın CIO’su,
  • Engelleri Aşan Kadın,
  • Yılın Bilim Kadını ve Yeni Teknolojilerle Fark Yaratan Kadın Lider
Kimler Katılabilir?

başta olmak üzere pek çok kategoriden değerlendirilmektedir. Eğer siz de girişimci ve teknoloji sever bir kadınsanız bu yarışmaya başvurunuzu yapabilirsiniz.

Önerilen Yazı
2020 LPL Galibi JD Gaming!

Başvuru Tarihi

2020 yılına projeleriyle damga vurmak ve adından söz ettirmek isteyen kadın girişimciler ve kadın teknoloji liderleri 15 Mayıs 2020 tarihi son başvuru tarihi olmak üzere Microsoft Türkiye’nin internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak yarışmaya katılabilirler.

Normal şartlarda yarışmanın başvuru tarihi daha erkendi. Fakat ülkemizde ve tüm dünya genelinde baş gösteren Pandemi sebebiyle hemen hemen her alanda yarışmalar ve başvurular ertelendi. Eğer siz de kadın girişimciyseniz, kendinize güveniniz tamsa, adınızdan bahsettirmek istiyorsanız, Microsoft tarafından oluşturulan bu yarışmaya katılarak başarınızı sergileyebilirsiniz.

Daha önceki yıllarda yarışmaya katıldıysanız ve yarışma hakkında söylemek istediğiniz görüşleriniz varsa, yorum kısmından bizlere bildirebilirsiniz. Yarışmaya katılacak olan arkadaşlara başarılar dileriz. Herşey gönlünüzce olsun.

Yorum Yap

Yorum Yap