1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Teknolojik Savaş Mı Başlıyor?

Teknolojik Savaş Mı Başlıyor?

2020-07-23_12-15-48

Çin ve ABD Başkanı Donald Trump arasında bir teknolojik savaş mı başlıyor? Bu konuyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde yaşanan gelişmeleri size bildirmiştik. Bu konuyla ilgili olarak ön plana çıkarılan birbirinden farklı çalışmalar ve seçenekler her zaman karşımızda yer alıyor. Bu süreçle ilgili yenilikler, beklentiler ve seçenekler adına tek yapmanız gereken ihtiyaçlara yönelik cevaplar vermek oluyor. Bu yüzden size şunu söylemek isteriz. Trump bir şekilde Çin ile savaşmak istiyor ama dijital yollardan.

72 saat içinde Houston Konsolosluğunu kapatmak isteyen Trump, Çin için bir mesaj yolladı. Casusluk yaptığı gerekçesi ile Çin’e 72 saat içinde Houston Konsolosluğunu kapatmasını isteyen ABD, farklı konsoloslukların da kapatılmasının mümkün olduğunu söylüyor.

Teknolojik Savaş Mı Başlıyor? Çin ile ilgili gelişmeler!

Teknolojik savaş aslında biraz da Huawei markasıyla ilgili. Sadece Huawei de değil tabi. Bu duruma ilişkin ön plana çıkarılan ne var ise genellikle Trump ve ABD nin başından çıkıyor. Yani ABD geçtiğimiz günlerde TikTok ile ilgili kapatma durumlarını da konuşup insanlara bir anket yapmıştı. Çin ile ilgili pek çok şeye farklı yaklaşan ABD, bu konuyla ilgili bir çalışma yapacak gibi görünüyor.

Çin üzerindeki ABD konsoloslukların kapatılması için süre tanıyan Trump, başka konsolosluklar için de çalışma yapabilir. ABD başkanı Trump, Houstan konsolosluğu için yeni bir çalışma yapmak istiyor ve bununla ilgili başka konsoloslukların kapatılmasını da mümkün kılıyor. Konsolosluk kapatma talebinin ABD Çin gerilimini üst sıralara taşıması durumu hepimiz için bir yapı ve bir beklenti oluşturuyor.

Yorum Yap

Yorum Yap