1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Team Group Sıvı Soğutmalı SSD Çıkarıyor

Team Group Sıvı Soğutmalı SSD Çıkarıyor

Sıvı soğutmalı SSD

Team Group firması Sıvı soğutmalı SSD çıkardıklarını açıkladı. Dünyanın ilk sıvı soğutmalı SSD‘sini çıkardıklarını belirttikleri basın konferansında. Bunun diğer SSD’lerden farkının SSD’nin kendinden sıvı soğutması olması olduğunu da açıkladılar.

Sıvıyı kendi içinde ısınan yerlerde sirkülasyona uğratarak soğutan bu yeni SSD’ler 10 dereceye kadar daha iyi bir soğutmaya sahip. Kendi üzerindeki bir ölçek den ne zaman sıvı soğutmasını yenilemeniz gerektiğine de bakabiliyorsunuz. Umarız çok kısa süreler içinde yenilenmesi gerekmiyordur.

Günümüzde bu çeşit donanımların odağında oyun sever bir kitle yattığını da kendi içlerinde anlamışlar ki SSD‘lerin depolama alanlarını da ona göre ayarlamışlar. En az depolama alanı olan 256 GB sonrasında 500 GB ardında da en geniş alana sahip olan 1 TB gelmekte okuma ve yazma hızları ise aşağıdaki gibi;

  • 1TB: 3,400MB/s read, 3,000MB/s write
  • 512GB: 3,400MB/s read, 2,000MB/s write
  • 256GB: 3000MB/s read, 1,000MB/s write

Genel hatları ile oyuncuları sevindirecek gibi gözükse de ülkemiz oyuncularının en çok merak ettiği şey ise tabi ki fiyatlandırması. Şu an için yapılan fiyatlandırma şu şekilde. 512 GB olan 89.99$ 1 TB olan ise 149.99$ şeklinde görünüyor 256 GB olana ise henüz bir fiyatlandırma yapılmadı.

Sıvı soğutmalı SSD olarak yeni nesil SSD’ler ile karşılaşacak gibiyiz.

Yorum Yap

Yorum Yap