1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. TBMM’den Netflix’e Erişim Kısıtlaması Getirildi!

TBMM’den Netflix’e Erişim Kısıtlaması Getirildi!

1-3-1200x674

Erişim kısıtlaması konusu son dönemlerde oldukça yoğun bir gündeme ev sahipliği ediyor. Bu yüzden de son günlerde insanların isteklerine göre farklı konularda da gündem detayları ön plana çıkarılmış gibi. ANKA haber ajansı tarafından hızlı bir şekilde geçen habere göre, bir son dakika durumu yaşandı! TBMM internet sağlayıcıları tarafından Netflix için erişim engeli getirildi. Bu konuda yapılan erişim bilgilendirmeleri genel gibi görünse de, meclisten gelen bilgiler sosyal medyaların açık olduğu yönünde.

Türkiye gündemi son dönemlerde uzun süredir koronavirüs konusu idi. Lakin son yaşanan olaylarla birlikte dün itibariyle sosyal medyaya kaydı gündem ve bir anda değişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda sosyal medya konuları dikkat çekti. Cumhurbaşkanı sosyal medya üzerinde platformlara çok sert eleştirilerde bulundu ve bu konuyla ilgili düzenlemelerin yapılacağını söylemişti.

Sabah saatlerinde söz konusu yasal düzenlemelerin de bazı noktaları gün plana çıktı ve internet üzerinde farklı konuşmalar ve yaklaşımlar sahne oldu diyebiliriz. Sosyal medyayı kontrol etmek ya da kapatmak ile ilgili olarak yapılan açıklamalar, kamuoyunun gündeminde büyük yer etti. Doğrudan kamu oyunu eleştiren insanlar bu süreyle ilgili fikirlerini beyan etti ve soluğu yine herkes sosyal medyada aldı.

TBMM Netflix’e erişim kısıtlaması geldi!

Yaşanan gelişmeler sıcaklığını korurken meclisten bir son dakika haberi geldi ve TBMM ağından internetten Netflix’e erişmek yasaklandı. Hatta kısıtlandı. Bu bilgilere göre Netflix’e girmeye çalışan kullanıcılar bazı uyarılarla karşılaştılar. Gecikme durumundan dolayı da siteye giriş yapamadılar.

Bu durumdan sonra içerden gelen haberlere göre erişim sadece Netlfix ile kısıtlı kalmış gibi görünüyor. Onun dışında TBMM internetinden Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya sitelerine girişin yapıldığı yönünde bilgiler geldi.

TBMM üzerinden yapılan bu durumun ne kadar genele yayılacağı ya da böyle bir şeyin ne kadar mümkün olabileceği konusu da gündemini taşırken, sosyal medya yönetimlerinden konuya dair henüz bir bilgi gelmedi. Bu sürece yönelik yapılan açıklamalar, sürecin ilerlemesi ve daha pek çok dijital medya konusu için sizlere durumları anlık olarak bildirmeye devam edeceğiz. Sitemizde ön plana çıkarılan bütün sosyal medya gelişmeleri ve konularına dair tek yapmanız gereken bizleri takip etmeniz olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap