1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Suudi Arabistan Türkiye Harcamalarını Solladı

Suudi Arabistan Türkiye Harcamalarını Solladı

arabistanturkiye

Son zamanlarda mobil oyun platformlarına ve işleri kolaylaştıran uygulamalara da rağbet artmaya başladı. Suudi Arabistan bölgesinde de indirme ve oyun içi harcamalarının fazla olması, Türkiye harcamalarını da bir hayli geride bıraktı diyebiliriz. Yani Suudi Arabistan Türkiye harcamalarına nazaran oyun içi harcamalara ve uygulama harcamalarına daha fazla para yatırıyor. Peki Türkiye neden geride kaldı, Suudi Arabistan indirme ve harcamaları şu an ne durumda?

Suudi Arabistan Türkiye Harcamalarını Geride Bırakıyor

Özellikle son dönemlerde evde kaldığımız için birbirinden farklı oyunları ve uygulamaları sürekli takip ediyoruz. Bu aşamada da oyun karakterlerimizin daha güçlü olabilmesi adına oyun içi harcamalarda da bulunuyoruz. Ancak görünen o ki, Suudi Arabistan bizden daha fazla oyun için ve uygulama harcaması yapıyor.

Açıklanan son verilere göre Arabistan kaynaklı ayda 100 milyon indirme yapılıyor. Ayrıca harcama konusunda Çin’i bile geçmeyi başaran Suudi Arabistan’ın bu konuda belli hedef kitleleri de var. Genellikle erkek oyuncuların ne istediklerini bildiklerin dile getiren firmalar, kadınlara yönelik oyun ve uygulama bulmakta zorlanıyor. Yalnızca erkek kullanıcı hedefindeki uygulamalarla bile ayda 100 milyon indirme almayı başaran ülke, ilerleyen zamanlarda kadınlar için de uygulamalar bulmayı hedefliyor.

Kültüre Uyum Sağlamayan Uygulamalar Yer Almıyor

Türkiye altyapısında oynanan birçok oyun ve uygulama, diğer ülkelerde görülemeyebiliyor. Özellikle uzak doğu ülkelerinde yer alan uygulamaların Suudi Arabistan kültürüne uymadığı için de bu ülkede bu uygulamalar görünmüyor. Ancak sınırlı bir portföy altında bile epey harcamaya ve uygulama indirmeye ev sahipliği yapan ülkenin ilerleyen dönemlerde kadınlara yönelik uygulamalar da yayınlaması bekleniyor.

İlerleyen dönemlerde bakalım bu durum ülkeleri nasıl etkileyecek? Biz de sizler gibi merak ederek takip edecek, sizlere yeniden bilgi vereceğiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap