1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. Spotify Yeniden Safari’yi Desteklemeye Başladı

Spotify Yeniden Safari’yi Desteklemeye Başladı

Spotify Yeniden Safari'yi Desteklemeye Başladı
Apple piyasaya çıktığı ilk günden beri Safari web oynatıcısını kullanmaktadır. Bilinmeyen sebeplerden ötürü 2017 yılında Apple’ın ana tarayıcısı olan Safari’yi bırakmıştı. Bu web oynatıcısını bilinmeyen sebeplerle desteklemeyi bırakmış olan Spotify Yeniden Safari’yi Desteklemeye Başladı . Kararının değişiklik gösterme sebebi bilinmeyen şirketin bu sorunu iki yıldır neden çözemediği de merak edilmekte.

Spotify Yeniden Safari’yi Desteklemeye Başladı

İki yıldan beri devam eden uyumsuzluk sürecinin ardından Spotify, Apple’ın tarayıcısı Safari için web oynatıcısı desteğini getirdi. Kısa süre önce Spotify desteklenen tarayıcılar arasına Safari de eklendi. Apple’ın ana web oynatıcısı olan Safari ile Spotify’nin arası pek fazla iyi değildi. Ama bugünden itibaren yeniden Spotify tarafından desteklenen Safari de ilerleyen günlerde yeni gelişmeler olabilir.
Spotify
Spotify geçtiğimiz günlerde Spotify Kids ile karşımıza çıkmıştı. Bugün ise karşımıza 2017 den beri kullanmadı Safari ile çıkıyor. Safari üzerinden Spotify’e girmek isteyen kullanıcıların karşısına “Bu tarayıcı Spotify web oynatıcısını desteklemiyor, tarayıcınızı değişin ya da Spotify uygulamasını indirin” uyarısı geliyordu. Bu süre içerisinde Spotify’in web oynatıcısına yalnızca Firefox, Chrome, Opera ve Edge üzerinden erişilebiliyordu. Sportify, hizmetinin neden Safari ile kullanılamadığını hiç bir zaman açıklamadı. Açıklayacak gibi de gözükmüyor.
Önerilen Yazı
Ubisoft, 10 Milyondan Fazla Satan Oyunlarını Açıkladı

Spotify ve Safari arasında olan bu ayrılık neyseki 3 yıl ile sınırlı kaldı. Bugün yeniden desteklediği Safari de de kullanıma açılan Spotify kullanıcılarına artık hemen her web tarayıcısında hizmet vermeye devam edecek. Konuyla alakalı yeni bilgiler geldikçe biz de Teknositesi olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takipte kalarak siz de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Konuyla alakalı sizinde söylemek istedikleriniz varsa yorum kısmından bize ulaşarak bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap