1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Spotify Tasarım Değiştiriyor! Sizce Hangisi?

Spotify Tasarım Değiştiriyor! Sizce Hangisi?

2020-07-06_10-03-43

Spotify tasarım konusunda önemli artılar sağlayan şirket, yeni değişiklikler peşinde. İsveç merkezli olarak çıkış yapan Spotify, masa üstü uygulaması için yeni bir değişikliğie gidiyor .Zaman zaman ücretsiz versiyon olarak karşımıza çıkan bu site, özellikle sınırlı ve rastgele kullanıcılar için test edilen yeni kullanımını da bu şekilde yapıyor diyebiliriz.

Dünyada kendi içinde önemli bir yere sahip olan, özellikle geniş bir liste mantığı ile ilerleyen ve herkese bir cevap yaratan Spotify sitesi, mobil olarak ve uygulamalarla brilikte kullanılıyordu. Bu siteye dair yapılması gereken ve söylenmesi gereken çok fazla liste vardı. Bu da tasarım değişikliği konusunda bizlere yeni ve etkili bir nokta getirdi diyebiliriz.

İddialara bakacak olursak, tersine mühendislik etkisiyle ön plana çıkacak olan ve bu konuda uzman olan Jane Manchun Wong, bu durumu daha iyi değerlendirmek için yeni bir liste hazırladı diyebiliriz.

Spotify tasarım değişiyor ve geri dönme seçeneği yok!

Yapılan çalışmalarda geriye dönme seçeneğinin olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu durumla birlikte herkes için de farklı ve özverili bir çalışma yapacağı çok net. Yazılarla ilgili olarak ön plana çıkarılan seçeneklerde Spotify, ara yüz konusunda eski ve yeni arasında bir geçiş yapmayı planlıyor. Bu da herkese farklı bir süreç yaratıyor ve beklentilere göre kolay bir kullanımın kapılarını aralıyor.

Değişiklikle ilgili bakınca insanların bu konuya dair yorumlarının güzel olduğunu görüyoruz. Tasarım değişikliği konusunda daha farklı, daha etkelnti bazlı ve yoğun kullanımlara özel olarak ön plana çıkarılan bu ürün için tek bir tıklama yeterli olacaktır. Bir akış ve bir kullanım, yeni bir tıklama ve kendine has bir yaklaşım için bütün bu beklentiler işimizi kolaylaştıracaktır.

İsveç merkezli müzik şirketinin bu kararını sevenler genellikle nihayet değişti tarzında yorumlar yaparken, klasik tasarımdan memnun olanlar da yok değil tabi. Yazımıza dair bu tarz bir yorum yaparken sizin de bu araçla ilgili fikirlerinizi almak istiyoruz. Yeni eklenti ya da tasarım mı daha iyi eskisi mi daha iyi oluyor? Sizin tercihiniz hangisi peki? Güncel tercihlerinizi yorumlarda bize bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap