1. Ana Sayfa
  2. Manşet
  3. Spotify Kids Uygulamasına Geçmiş Görüntüleme Özelliği Getirildi!

Spotify Kids Uygulamasına Geçmiş Görüntüleme Özelliği Getirildi!

Spotify Kids Uygulamasına Geçmiş Görüntüleme Özelliği Getirildi!

Şuanda pek çok uygulamanın hem yetişkin hem de çocuklar için özel yayın kısımları bulunmaktadır. Bu uygulamaların arasında bulunan Spotify de çocuklar için piyasaya çıkardığı uygulamada yenilikler yapmaya devam ediyor. Spotify Kids Uygulamasına Geçmiş Görüntüleme Özelliği Getirildi!

Spotify Kids Uygulamasına Geçmiş Görüntüleme Özelliği Getirildi!

Spotify, çocukların kullanımı için yayınladığı Spotify Kids uygulaması üzerinde ebeveynlerin müdahalesini artırmaktadır. Şirket, ebeveynlere çocukların dinleme geçmişlerini inceleme imkanını sunmakta. Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik dinleme platformlarından biri olan Spotify, Premium aile alanında ebeveyn kontrolünü artırmaya devam ediyor.

Daha önceki zamanda ebeveynler çocuklarının hangi tarz içerikleri dinleyebileceğini seçebiliyordu. Ebeveynler artık çocuklarının dinleme geçmişine giriş yaptıklarında, çocuğun hesabındaki belirli içerikleri engelleyebilme hakkına sahip olabilecekler.

Spotify’e gelen özellik Mart ayında Amerika Birleşik Devletlerinde çıkış yaptığında bu özelliklerin gelebileceği gündeme gelmişti. Spotify, uygulamanın test edildiği ülkelerde ebeveynlerin, içerik de dahil olmak üzere uygulama içerisinde daha fazla kontrole sahip olmak istediklerini belirtmişti.

Spotify üzerine gelen her iki özellik de daha önce Ebeveyn Ayarları denilen PIN koduyla korumaya alınan Yetişkinler kısmında yer alabilir. Ebeveynler, hangi çocuk hesabını güncellemek ya da görüntülemek istediklerini bu kısımdan seçebilecektir. Dinleme Geçmişi seçeneği, çocuğun Spotify Kids uygulamasında geçen üç ayda dinlediği tüm parçaları gösterebilecek. Ebeveyn, bu parçaları daha kolay takip edebilecek ya da engelleyebilecek.

Engellenen parçalarla, çocuğun hesabından silinebilecek ve tekrar dinlenemeyecektir. Ebeveynler, daha sonra isterlerse eğer engelledikleri parçaları Dinleme Geçmişi bölümünden ya da Engellenen Parçalar kısmından tekrar erişime açabilecekler. Spotify, bu yeni özelliklerin planlanan güncellemeler için bir başlangıç olduğunu belirtti. Uygulama üzerinde çocuklara uygun olan 8 binden fazla şarkı, hikaye, sesli kitap ve ses bulunmakta. Spotify Kids uygulaması ne yazık ki ülkemizde kullanımda değil.

 

Yorum Yap

Yorum Yap