1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. SpaceX Falcon 9 Bugün Uçuş Yapacak

SpaceX Falcon 9 Bugün Uçuş Yapacak

spacex-falcon-9-bugun-ucus-yapacak

Son zamanlarda ortaya çıkardığı çeşitli projelerle adından hala söz ettirmeye devam eden Elon Musk, bugüne kadar inanılmaz bir ivme yakaladı. Uzay ortamının altın çağı olarak nitelendirilen uçuşunu gerçekleştirmeyi hedefleyen Musk, ilk denemesini bugün SpaceX Falcon 9 uçuşu ile gerçekleştirecek. Peki uçuş saat kaçta gerçekleşecek ve nereden izlenecek?

Yeni Deneme Bugün Yapılacak

Astronotlu bir uçuş hedefleyen ve uzay çağının altın uçuşunu yapmayı hedefleyen Elon Musk, 27 Mayıs tarihinde iptal olan uçuşu bugün gerçekleştirecek. Kötü hava şartları nedeniyle 27 Mayıs tarihinde iptal edilen astronotlu uçuş denemesi, bugün gerçekleştirilecek. İnsanlar için yeni bir hayatın olup olmadığını merak eden Elon Musk, artık hayallerini gerçekleştirecek ve Mars’a astronot göndererek hayatın izlerini arayacak.

Space X Falcon 9 Bugün Gidiyor

Florida’da bulunan NASA Kennedy Uzay Merkezi üzerinden fırlatılacak olan Falcon 9, bugün yolculuğa başlayacak gibi görünüyor. Türkiye saatiyle 22.22’de uçurulacak olan uzay aracının içerisinde NASA astronotlarından olan Bob Behnken ve Doug Hurley bulunacak.

NASA Cesaretlendi

Bir zamanlar yaşanan ölümlü kazalardan dolayı artık astronot göndermeyi durduran NASA, Elon Musk’ın başarılı çalışmalarını takip etmişti. Çalışmaların başarılı bir şekilde sonlanmasıyla beraber, NASA artık uzaya insan gönderme konusunda daha da cesaretli diyebiliriz. Cesaretini toplayan NASA bugüne kadar toplamda 48 astronotlu 12 uzay uçuşu planlaması yaptı. SpaceX üzerinden yapılan planlamalar için 2.5 milyar dolar ödeme yapan NASA, koltuk başına yaklaşık 50 milyon dolar ücret ödedi.

SpaceX Falcon 9 Uçuşu Nasıl Takip Edilecek?

Bu akşam yaşanacak tarihi uçuş için tüm dünya meraklanmış durumda. Tabii ki uçuşu canlı izleyebileceğiniz gibi, yıllar sonra tekrarlanan olaya da tanıklık edebileceksiniz. Türkiye saati ile 22.22’de fırlatılacak olan SpaceX Falcon 9 uçuşu NASA’nın YouTube kanalı üzerinden canlı olarak izlenebilecek.

Yayını izleyen insan sayısı çok fazla olacağından, kanala erkenden girmenizi öneririz. Sonradan girerseniz yayında donmalar yaşayabilir ve bu tarihi olaya tanıklık etmekte zorlanabilirsiniz. Bakalım uçuş başarılı olacak mı, Elon Musk hayallerine kavuşarak yeni bir hayat izi bulabilecek mi? Hep birlikte izleyip göreceğiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap