1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Sony’nin Playstation oyunları PC’ye Geliyor Olabilir

Sony’nin Playstation oyunları PC’ye Geliyor Olabilir

playstation

Oyun sektörünün dev isimlerinden olan Sony, Playstation oyunları PC’ye geliyor olabilir ve söylenilene göre çalışmalara başladıklarını açıkladı. Sony, geniş çaplı bir oyuncu kitlesine ihtiyaç duyan oyunları için PC platformunu düşündüklerini söyledi.

Günümüzün oyun sektöründe ister teknoloji aşamasında isterse oyun geliştirme aşamasında insanların merakla ve heyecanla beklediği yenilikler yapan Sony, PC platformu için oyunlarını hazırladıklarını açıkladı.

Oyun dünyasındaki herkesin merakla beklediği Playstation 5’in geliştirmesine devam eden Sony yaptığı bir açıklamada Playstation oyunları PC’ye geliyor gibi tahmin ettiğimiz bir anlam ima eden açıklamaları ile herkes de merak uyandırdı

Playstation oyunları PC'ye geliyor

Sony bu açıklaması ile kalmayıp artık kendisinin de PC platformuna oyunlar çıkarmaya hazırlandıkları da açıkladı. SIE Worldwide Studios başkanı Shawn Layden yaptığı bir açıklamada şirketin geleceğe dönük planlarını açıkladı.

Shawn Layden yaptığı açıklamada Playstation platformunun geliştirilmeye devam edeceğini bunun tartışmaya açık bir konu bile olmadığını söyledi. İleri ki dönemlerde çıkaracakları oyunların daha geniş bir oyuncu kapasitesi gerektirmesi sebebi ile PC platformuna hazırlandıklarını açıkladı.

Bu bilgilerden yola çıkarak tahminlerimize göre “geniş bir oyuncu kapasitesi” lafı ile anladığımız çapraz platform oyunların artacağı anlamına geliyor olabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap