1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Sony Yeni PlayStation 5 Etkinliğini Duyurdu

Sony Yeni PlayStation 5 Etkinliğini Duyurdu

yeni playstation 5

Sony’nin yeni oyun konsolu olacak olan PlayStation 5’in çıkış tarihinin ve fiyatının açıklanacağı yeni etkinlik Sony tarafından duyuruldu. İşte Sony’nin yeni PlayStation 5 oyun konsolunun merak edilen diğer detayları ile tanışacağımız o etkinliğinin tarihi. 

Japon teknoloji devi Sony’nin yeni nesil oyun konsolu olacak olan PlayStation 5’in diğer özelliklerinin açıklanması için yeni bir etkinlik düzenleniyor. Sony cephesinden yapılan resmi açıklamaya göre, Sony’nin yeni PlayStation etkinliği 16 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirilecek ve etkinlik Türkiye saati ile saat 23:00’da başlayacak. Sony’nin bu yeni PlayStation 5 etkinliğinin 40 dakika süreceği açıklandı. 

Teknoloji devi Sony’nin yayınladığı yazıda gerçekleştirilecek olan etkinliğin oyun odaklı olacağı belirtiliyor. PlayStation 5 için duyurulacak olan hem birinci parti oyunla hem de partner oyun stüdyoları tarafından hazırlanan yeni nesil oyunlar resmi olarak duyurulacak.

Yeni PlayStation 5 Etkinliği Tarihi

Sony’nin yeni oyun konsolu ile ilgili detayları 16 Eylül 2020 tarihinde Türkiye saati ile saat 23:00’da başlayacak ve 40 dakika sürecek. Sony’nin yeni nesil oyun konsolunun diğer detaylarının duyurulacağı etkinliğin tarihi açıklanmış olsa da PlayStation 5’in fiyatı ve çıkış tarihi yeni nesil konsolun en çok merak edilen detayları olarak karşımıza çıkıyor.

Microsoft’un Xbox Series X oyun konsolunun fiyatını 499 dolar olarak açıklamasının ardından Sony’nin PlayStation 5 oyun konsolunun fiyatı da netleşmiş olabilir. Ortaya atılan iddialara göre, Sony PlayStation 5’in diskli versiyonu 499 dolar fiyat etiketine sahip olacakken disksiz versiyonu ise 399 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Sony PlayStation 5’in dijital konsolunun fiyatı büyük önem kazanıyor. Sony’nin PlayStation 5’in disksiz versiyonunu 399 dolar fiyat etiketi ile satışa sunması durumunda konsolun daha fazla satışa sunulması durumunda daha çok kişiye ulaşması bekleniyor. 

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’in diskli ve disksiz versiyonları arasında elbette ki 100 dolarlık bir maliyet bulunmuyor. Burada önemli nokta ise PlayStation 5’in dijital sürüm sahiplerinin bütün oyun satın alımlarının PS Store üzerinde gerçekleştirecek olması. Bu durum elbette ki Sony için daha fazla gelir anlamına geliyor. Bilindiği üzere PS Store üzerinden yapılan her bir satın alımdan %30 pay doğrudan Sony’ye gidiyor bu durum kutulu oyunlarda ise geçerli değil. Dolayısıyla Sony’nin disksiz PlayStation 5 modelini daha düşük fiyat etiketi ile satışa sunması Sony’ye daha fazla gelir getirebilir. Tüm bunların bir söylenti olduğunu ve Sony’nin nasıl bir adım atacağını yeni PlayStation 5 etkinliğinde göreceğiz. 

Yorum Yap

Yorum Yap