1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Sony Xperia 1 II Almak İsteyen Kullanıcılar Dikkat! Sony Açıklama Yaptı!

Sony Xperia 1 II Almak İsteyen Kullanıcılar Dikkat! Sony Açıklama Yaptı!

Japon teknoloji devi Sony Xperia 1 II aldığı yeni karar sonrasında telefonun yanında satışa sunulan gürültü engelleyici kulaklık yerine farklı bir ürün sunacağını açıkladı.

sony

Japon teknoloji şirketi Sony tarafından bir süredir üretimi için geri sayım yapılan Sony Xperia 1 II biraz daha ertelenecek. Sony Xperia 1 II Almak İsteyen Kullanıcılar Dikkat! Sony Açıklama Yaptı! Cihaz yapılan tüm testlerden başarılı bir şekilde geçmeyi başarmış ve kullanıcılarla buluşacağı günü beklemeye başlamıştı. Bu süreç içerisinde cihazın ön siparişinin de açıldığı belirtildi.

14 gün önce ilk kez ön sipariş kabul etmeye başladığını duyuran cihazın yanında gürültüyü azaltan ve hatta bazı durumlarda engelleyebilen kulaklık olan WH-1000XM3 modelinin de satışa sunulduğu belirtilmişti. Son yapılan değerlendirmelerin ardından yeni cihazdan daha çok gürültü engelleyici olan cihazın daha fazla ilgi gördüğü ortaya çıktı.

Sony Xperia 1 II Aldığı Ön Sipariş Kararıyla Pek Çok Kişiyi Üzdü 

Sony son dönemlerde Xperia 1 II modelinin tanıtımını yapması ve ön satışa çıkarmasının ardından son derece yoğun bir ilgiyle karşılaşınca büyük şaşkınlık yaşamıştı. Bunun ardından yapılan incelemelerde ülkemizde 2000 liranın üzerinde satılan gürültü engelleyici kulaklığın, cihazla birlikte satışa çıkarılmasının ardından pek çok kişiyi bu yüzden etkilediği belirlendi.

Sony Üzgün!

Son alınan bilgilere göre şirketin yeni amiral gemisi olarak gösterilen cihazından daha çok gürültü engelleyici kulaklığın büyük ilgi gördüğü belirlendi. Ancak bu durum şirketin üretime soktuğu cihazın kapasitesini görmesini engelleyeceğinden dolayı yeni bir karar aldığı belirtildi.

Cihaz için ön siparişler hala açık ancak bu sefer bir değişiklik yapıldı. Modelin yanında gürültü engelleyici kulaklık ücretsiz bir şekilde gönderilmeyecek. Bu süreçte yeni ön sipariş veren kullanıcılar 460 lira değerinde olan Style Cover View XQZ-CVAT isimli telefon kılıfını alabilecekler.

Belirlenen fiyatlara vergilerin dahil olmadığı açıklandı. Daha önceki dönemlerde 59.99 euro değerinde olan bu kılıfın aslında pek çok kullanıcı tarafından ilgiyle karşılandığı ifade edilmişti. Akıllı telefonun fiyatı ise 1199 euro olarak açıklanmıştı. Şimdilerde yapılan değişikliğin ardından telefona gösterilen gerçek ilginin anlaşılacağı düşünülüyor.

Sony Xperia 1 II Modelinin Özellikleri Neler?

Uzun zamandır büyük bir heyecanla beklenen telefonun 6.5 inç büyüklüğünde olduğu ifade ediliyor. Telefon aynı zamanda HDR desteğini de bünyesinde barındırıyor. Telefon piyasaya sürülürken 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı özelliklerini de bünyesinde barındırdığını açıkladı. İşlemci olarak ise Snapdragon 865 kullanıldığı ifade ediliyor. İşlemcisi sayesinde telefonun enerji tasarrufu da konuşuluyor.

Önerilen Yazı
En İyi Akıllı Telefonlar – 2020
Yorum Yap

Yorum Yap