1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Sony, PlayStation 5’i Tanıtacağı Tarihi Duyurdu

Sony, PlayStation 5’i Tanıtacağı Tarihi Duyurdu

PlayStation 5

Oyun konsolu devi Sony, önümüzdeki hafta içinde PlayStation 5 için bir etkinlik yapacağını açıkladı. Etkinliği ‘Future of Gaming’ olarak isimlendiren Sony, bu etkinlikte PlayStation 5 hakkında bizlere ilk defa derinlemesine bilgi vermiş olacak. Detaylar haberimizde..

Evlerimizde pandeminin bitmesini beklerken, gözümüzü teknolojiye ve teknolojik aletlere iyice çevirmiş durumdayız. Sony de bizi bu günlerde bu konuda yalnız bırakmadı ve oyun konsolu denildiğinde ilk akla gelen şey olan PlayStation 5 hakkında bizlere birçok bilgi verdi. Belki de şimdiye kadarki en önemli bilgiyi, oyunlarla beraber ilk tanıtımı izleme fırsatı yakalamamıza az kalmış olabilir.

Merakla Beklenen Etkinliğin Günü ve Saati Açıklandı!

Şimdiye kadarki en önemli tanıtımın 1 saatten uzun süreceği belirtildi ve çok kapmsamlı olacağı da yabancı kaynaklarca açıklandı. 4 Haziran Perşembe günü ülkemiz saatiyle saat 23.00’da başlaması planlanmış olan bu etkinlikte tahminimizce Sony rakiplerine de fazlasıyla göz dağı verecektir.

Önerilen Yazı
Virtual Reality Teknolojisi ve Tam Dalış Son Zamanlarda Oldukça Popüler

Sony Playstation 5 Hakkında Şimdiye Kadar Neler Öğrendik?

Sony’nin yeni nesil oyun konsolunun bazı özelliklerini henüz herhangi bir tanıtım yapılmadan öğrenme fırsatı edinmiştik. Şimdiye kadar açıklanan bilgilere göre PS4 ve PS3 oyunlarını yani geriye dönük oyunların bir çoğunu destekleyeceği bilinen PlayStation 5, AMD Zen mimarisiyle çalışan  8 çekirdekli 4.60 GHZ hızında işlemcisiyle ve 16 GB GDDR6 RAM bellekleriyle donanım kısmında da büyük bir performans artışı sunacak.

İşlemci ve RAM bellekler bizi fazlasıyla tatmin etti. Grafik biriminden de bahsedecek olursak, PlayStation 5 oyun konsolunun GPU kısmında RDNA 2 mimarisiyle çalışan 36 CU 2,23 GHz’lik özel bir grafik biriminin kullanması bekleniyor. Bu GPU’yla birlikte AAA oyunları yani en üst düzeydeki oyunları bile 4K’da çalıştırabileceği söylenen Sony’nin yeni oyun konsolu, aynı zamanda HDD devrini de tamamen kapatarak en az 825 GB’lık bir SSD desteğini de oyunculara sunacak.

Peki Sizler PlayStation 5 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce tercih edilebilecek bir cihaz mı?

 

Yorum Yap

Yorum Yap