1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Sony PlayStation 5 Tanıtımını Erteleme Kararı Aldı

Sony PlayStation 5 Tanıtımını Erteleme Kararı Aldı

sony-1

Konsol dünyasının beklenen haberlerinden birisi olan PlayStation 5 tanıtımı, 4 Haziran tarihinde yapılacaktı. Yeni gelen bir açıklamaya göre konsol oyuncularını üzen bir haber geldi. Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre PlayStation 5 tanıtım tarihi ertelendi. Peki Sony PlayStation 5 tanıtımı neden ertelendi, tanıtım ne zaman yapılacak?

Sony PlayStation 5 Tanıtımını Erteledi

2020 yılında en erken tanıtımlardan birisi olarak yıl tarihine geçecek PlayStation 5 tanıtımı, Sony tarafından ertelendi. 4 Haziran tarihinde yapılması planlanan tanıtımın ertelenmesinde haklı bir gerekçe bulunurken, konsol oyuncuları duruma bir hayli üzüldü. Tanıtıma üç gün kala verilen bu kararın sebebi, son günlerde ABD’de cereyan eden olaylardan kaynaklı.

Sony Resmi Yazı Yayınladı

Twitter üzerinden konsol oyuncularının takip ettiği Sony PlayStation hesabı, tanıtımın şuan için ertelendiğini belirtti. ABD’de yaşanan olaylardan dolayı kutlama havası yaşanamayacağını belirten Sony, ertelemeyle ilgili şu açıklamaları yaptı; ‘’4 Haziran tarihinde yapacağımız Sony PlayStation 5 tanıtımını erteleme kararı aldık. Tüm dünya üzerinde yeni cihazın oyunlarını heyecanla beklediğinizi biliyoruz. Ancak bizler, bu günleri bir kutlama zamanı olarak görmüyor ve daha önemli seslerin duyulabilmesi için geri planda duruyoruz.’’

Sony Black Lives Matter Hareketini Destekliyor

4 Haziran tarihinde yapılacak tanıtımın ertelendiğini duyuran ve geri planda kalmak istediklerini söyleyen Sony, ABD’de yapılan protestoların da destekçisi olduğunu belirtti. 46 yaşındaki George Floyd’un geçen hafta bir polis memuru tarafından öldürülmesiyle beraber ABD halkı ırkçılık karşıtı olarak ayaklanmıştı. Bu nedenle tanıtım tarihini de iptal eden Sony, ‘’Black Lives Matter’’ hareketini desteklediğini de ayrı bir tweet ile duyurdu.

Hareketi desteklediğini belirten Sony ‘’Siyahi ırklara karşı yapılan ırkçılığı ve ırkçılık sistemini şiddetle kınıyoruz’’ açıklamasını yaptı.

Sony PlayStation 5 Tanıtımı Ne Zaman Yapılacak?

Normal şartlarda cihazlarını erken tanıtmayı planlayan Sony, 4 Haziran’daki tanıtımı da erteleyince konsol severlerin akıllarında, tanıtımın ne zaman yapılacağı konusu belirlemeye başladı. Sony, tanıtım gününün ertelenmesi haricinde tanıtımla alakalı herhangi bir yazı yayınlamadı. İlerleyen günlerde gelişmeleri takip ederek tanıtım tarihini öğrenebiliriz.

Önerilen Yazı
ABD’de Durumlar Kritik: Apple Mağazaları Yağmalanıyor
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap