1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Sony PlayStation 5 Oyunlarını Kutuyla Satacak! İşte Yeni Kutular!

Sony PlayStation 5 Oyunlarını Kutuyla Satacak! İşte Yeni Kutular!

2020-07-10_17-30-50

Sony PlayStation 5 için oyunları kutu ile satacak. 2 farklı versiyon sunan Sony, oyunlara ait kutular için yeni bir duyuru yayınladı. Kutuların nasıl olacağını ve tasarımlarını gösteren Sony için söyleyecek çok fazla tasarım var. İsterseniz hızlıca bir göz atalım.

Bildiğiniz gibi Sony ps5 üretiminde 2 farklı versiyon yapıyor. Bunlardan birisi optik okuyculu (yani dvd vs takılabilen), öteki de online olarak oyunları indirebileceğiniz bir versiyon. Yani online olarak çalışıyor.

Japonya merkezli Sony, yeni nesil oyun konsolu üretince bu konsola dair çoğu şeyi yeniledi ama baskılı fiziksel oyunlar hala devam ediyor. Bu tabi tamamen tercihle ilgili. Çünkü kiminde bu konsol olacak iken, kiminde de online versiyonu olacak. Uzun süredir PS5 ile ilgili hayaller kuran oyun severler, yeni oyunlarla ilgili olarak söz konusu DVD kutularını inceleyerek onlara dair bir seçenek oluşturdu diyebiliriz. Şirketin geçtiğimiz dönem üretmiş olduğu ve arka plana çıkarmış olduğu bütün seçenekleri kendi içinde değerlendiriyor ve kullanmaya başlıyoruz.

Sony PlayStation 5 oyunu için kutu tasarımları!

Aşama aşama değişen, büyük bir yenilik ile ön plana çıkarılan bu güzel kutular için yukarıda gördüğünüz örnek fikir verecektir. Bu örneği inceleyebilirsiniz. Oyunlara ait kutular Sony tarafıdan belirli bir taslak ile sunuluyor. Bu konuda iki versiyonu da farklı şeklide sunan Sony, fiziksel sürümleri isteyenler için özel koleksiyonluk kutu seçeneği de sunuyor ayrıca. Dijital editicon olarak sunulan dijital versiyonda her şey internet üzerinden olacak. Sony tarafından yapılan bu paylaşımlar oyun dünyasına dair de net seçenekler sunuyor.

Bu görseller daha çok optik okuyucu almayı düşünen oyuncuları kapsıyor. Bu yüzden de konsolla ilgili olarak oyun oynayacaklar için sadece internet üzerinden indirme yapmayı tercih edenler de olabilir. Bazı oyunseverler, oyunların fiziki kopyalarını saklamayı ve bunları biriktirmeyi seviyorlar. Kimisi bunu ikinci el pazarı için dahi yapabiliyor. PlayStation oyununa dair ön plana çıkarılan seçenekler için tek bir tıklama ile oyunlara göz atabilirsiniz. Sanal oyunlar, reel oyunlar ve daha pek çok kutu seçeneği ile zaten Sony PS5 piyasada en çok sevilen oyunlardan oluyor. Kaçırılmayacak çalışmalar ve güncel modeller için geç kalmayın!

Yorum Yap

Yorum Yap