1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Sony PlayStation 5 Fiyatı Resmen Açıklandı

Sony PlayStation 5 Fiyatı Resmen Açıklandı

sony-playstation-5-fiyati-resmen-aciklandi

Sony PlayStation 5 fiyatı belli oldu. Japon teknoloji devi Sony, gerçekleştirdiği PlayStation 5 etkinliğinde yeni PlayStation 5 oyunları ile birlikte, PlayStation 5’in fiyatını ve çıkış tarihini de duyurdu. 

sony playstation 5 fiyatı

Sony’nin merakla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’in resmi fiyatı belli oldu. Sony tarafından düzenlenen PlayStation 5 etkinliğinde yapılan açıklamada, diskli PlayStation 5 sürümünün 499 dolar, disksiz PlayStation 5 sürümünün ise 399 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacağı aktarıldı. PlayStation 5’in özellikle disksiz versiyonunun uygun fiyatı ile daha çok dikkat çekmesi bekleniyor. 

Sony PlayStation 5 Fiyatı : 

Blu-ray disk sürücülü PlayStation 5: 499 dolar 

Disk sürücüsüz tamamıyla dijital PlayStation 5: 399 dolar

Gerçekleştirilen etkinlikte Sony, PlayStation 5’in fiyatının yanında çıkış tarihini de açıkladı. Sony açıklamasında PlayStation 5’in 12 Kasım’da ABD, Japonya ve Avrupa ülkelerinde satışa sunulacağını açıklarken, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu dünyanın diğer ülkelerinde ise konsolun 19 Kasım tarihinde çıkacağını açıkladı. 

PlayStation 5 Özellikleri

Gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi ile inşa edilen sekiz çekirdekli bir işlemciden alan PlayStation 5, grafik tarafında da AMD imzalı Radeon Navi ailesine sahip. 4K oyunculuğu standart olarak sunan PlayStation 5 oyun konsolu Ray tracing desteğine sahip. 

Özel 825 GB NVMe SSD ile birlikte gelen PlayStation 5’in bu SSD’si 5.500 mb/saniye hızında işlem yapabiliyor. Gelişmiş ses teknolojisine sahip olan PlayStation 5’in ayrıca yepyeni bir oyun kumandası bulunuyor. DualSense adı verilen bu oyun kumandası ergonomik bir yapıya sahip. USB – C bağlantı noktası üzerinden şarj olabilen bu oyun kumandasının tetik tuşları oyunlara göre farklılaştırılabiliyor. Sony tarafından yapılan açıklamaya göre DualSense, çok daha iyi geri bildirimlere sahip.

Yorum Yap

Yorum Yap