1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Son Dakika! Kurban Bayramı’nda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Son Dakika! Kurban Bayramı’nda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Kurban Bayramı'nda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?
-1

Mart ayında ülkemize baş gösteren Koronavirüs Salgını sebebiyle geçtiğimiz Ramazan Bayramında hepimiz evlerimizde kalmak zorunda kalmıştık. Çünkü sokağa çıkma yasağı vardı. Son Dakika! Kurban Bayramı’nda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Kurban Bayramı’nda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Dedelerimizden, ninelerimizden, amcalarımızdan, teyzelerimizden bayramlar için duyduğumuz bir söz vardır ya… “Ah.. ahh. Nerede o eski bayramlar…” Evet. Gerçekten şuan büyük küçük herkes bu sözleri kullanmaya başladı. Bayram demek sevdiklerimizle beraber olmak, onların gönüllerini almak, küslerin barışması demektir. Lakin Koronavirüs Salgını bizi sevdiklerimizden ayırdı. Ramazan Bayramı’nda hiç bir büyüğümüzün yanına gidip de elini öpemedik mesela. Peki, Kurban Bayramında da aynısı olacak mı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Açıkladı.

Dün yapılan bilim kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kamuoyuna açıklama yapmıştı. Bir muhabir tarafından “bayramda yasak olacak mı? yeni kısıtlamalar gelecek mi?” sorusuna cevabı: ”

“Zannediyorum 1 aydan fazla bir zaman dilimi var. Önümüzdeki haftalardaki vakaların seyri, salgının seyri bu anlamda belirleyici olacak. Bilim Kurulu’nda gündeme gelmediği için net bir şey söylemem doğru olmaz. Kurban Bayramı’nda kısıtlılık olabileceğini şimdiden söylemem zor ama kısıtlılığın Ramazan Bayramı’ndaki gibi olmayacağı kanaatindeyim. Bilim Kurulu’nun gündemine gelir. Kararı verecek olan Bakanlar Kurulu ve Cumhurbaşkanımızın bu noktadaki iradesi.” 

dedi.

Kurban Bayramı Ne Zaman?

Kurban Bayramı’nın birinci günü bu yıl 31 Temmuz 2020’de, dördüncü ve son günü ise 3 Ağustos 2020’de idrak edilecek. Kurban Bayramı resmi tatil günleri ise henüz belli değil.

Kurban Bayramı 2020 yılında 31 Temmuz’da başlayacak. 30 Temmuz ise arefe günü olacak.

Önerilen Yazı
6 Bin TL Maaş Veriyorlar Ama Çalışacak Kimseyi Bulamıyorlar!
Yorum Yap

Yorum Yap