1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Son Dakika! BTK’dan Sosyal Medya Engelleme Düzenlemesi!

Son Dakika! BTK’dan Sosyal Medya Engelleme Düzenlemesi!

2020-07-02_17-47-55

BTK tarafından yapılan yeni çalışmada, kamu yararına sosyal medya siteleri engellenebilecek. Yakın zamanda yürürlüğe girecek olan sosyal medya düzenlemesi ile pek çok platform için bazı düzenlemeler oluşabilecek. BTK tarafından kamu yararına olacağına karar verilen her durumda, WhatsApp, Netflix ve Telegram gibi hizmetler engellenebilecek.

Gün içinde size dair yaptığımız bir içerikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medyaya dair çıkışlarını söylemiştik ve hayatımıza girecek olan yeni sosyal medya kurallarından bahsetmiştik. Yeni detaylar yavaş yavaş ortaya çıkıyor ve düzenlemeye dair daha net bilgiler karşımıza çıkmaya başlıyor. Düzenlemenin hayatımızı ne denli etkileyeceğini de öğrenmiş oluyoruz bu sayede.

5651 sayılı kanuna göre İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Kanunda değişiklikler yapılmasını öngören söz konusu düzenleme için BTK yetkilendirilmiş olacak.

BTK anlık engelleme yapabilecek!

Düzenleme ile birlikte hayatımıza dahil olan pek çok konu var. İnternet erişimine sahip olan kullanıcılar ve aboneler için bazı hizmetler sınırlandırılabilecek.

Bu süreçte bakalım ne gibi yenilikler karşımıza çıkacak? Detaylar için bizi takip etmeye devam edin.

Yorum Yap

Yorum Yap