1. Ana Sayfa
  2. Manşet
  3. Son Dakika: Aşı İçin İmzalar Atıldı

Son Dakika: Aşı İçin İmzalar Atıldı

Son Dakika: Aşı İçin İmzalar Atıldı

Son Dakika Gelişmesi: Aşı için imzalar sabaha karşı 04:30’da atıldı! BIONTECH aşısı ile ilgili anlaşmanın imzalanmak üzere olduğunu 24 Aralık’ta bildiren Dr. Fahrettin Koca’dan yeni bir paylaşım daha geldi.

Az önce Dr. Fahrettin Koca’nın paylaştığı twitte yer alan bilgi şu şekilde:

Son Dakika: Aşı İçin İmzalar Atıldı

Dr. Fahrettin Koca Twitter hesabından sonra Instagram hesabından da aşı için anlaşmanın imzalandığını duyurdu.

Paylaşımın devamına ise şu sözleri ekledi:

Bu miktarın Türkiye’ye yıl sonuna kadar ya da ocak ayı başında gelmesi beklenmektedir. Bununla birlikte MART ayı sonuna kadar 4.5 MİLYON doz aşı ülkemize teslim edilecektir. Anlaşmamıza göre tarafların mutabakatı ile 30 MİLYON doza kadar aynı şartlarda aşı temin edilebilecektir.

Gecikmenin nedeni üreticinin aşının üretiminden kaynaklanabilecek sorunlarla ilgili SORUMLULUK KABUL ETMEK İSTEMEMESİYDİ. Bu konuda üreticinin sorumluluğunun sözleşmenin mali büyüklüğü ile sınırlı tutulmasında anlaşıldı. Bu aşıyı kullanmak için vatandaşlarımızdan ONAM ALINACAK.

Bu anlaşmanın hayata geçmesinde engellerin ortadan kalkmasında PROF. DR. UĞUR ŞAHİN hocamızın büyük emekleri vardır. Türkiye için yaptığı ayrıcalık unutulmayacaktır. Kendisine milletimiz adına bir kez daha teşekkür ederim.

Son Dakika: Aşı İçin İmzalar Atıldı

BIONTECH Nedir?

BioNTech SE, Almanya merkezli halka açık biyoteknoloji şirketi. Çeşitli hastalıkların tedavisi için hastaya özgü yaklaşım ile aktif immünoterapiler üretmektedir. Kanser immünoterapisi için mRNA tabanlı ilaçlar, bulaşıcı hastalıklar için aşılar ve nadir hastalıklar için protein tedavileri geliştirmektedir.

Uğur Şahin Kimdir?

Uğur Şahin, 29 Eylül 1965 Doğumlu, Türk-Alman immünolog, onkolog, akademisyen ve bilim insanı. Mainz merkezli biyoteknoloji şirketi BioNTech’in kurucu ortağı ve CEO’su olan Şahin aynı zamanda Mainz Johannes Gutenberg Üniversitesi Tıp Merkezi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Profesör Uğur Şahin kimdir? Son Dakika: Aşı İçin İmzalar Atıldı

Covid-19 Aşısı Yan Etkileri Nelerdir?

Covid-19 aşısının yan etkileri son zamanlarda tüm Dünya’da merak edilmektedir. Birçok kişi gönüllü olarak ilk Covid-19 aşılarını vurulmaya başladılar. Ancak yan etkileri konusunda şu ana kadar hiçbir açıklama ve belirti gerçekleşmedi.

Yorum Yap

Yorum Yap