1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Sokağa Çıkma Yasakları, Google’da Aradıklarımızı da Değiştirdi

Sokağa Çıkma Yasakları, Google’da Aradıklarımızı da Değiştirdi

Sokağa Çıkma Yasakları, Google’da Aradıklarımızı da Değiştirdi

Corona Virüsü nedeniyle Dünya çapında uygulanmış olan Sokağa Çıkma Yasakları, Google’da Aradıklarımızı da Değiştirdi

Corona virüsünün tüm dünyayı etkilediğini hemen hepimiz zaten biliyoruz. Şimdilerde ise Corona virüsü Google aramalarını da etkilemiş durumda. Google Trendsleri incelediğimizde karşımıza Corona virüsünden ötürü insanların arama trendlerinin değiştiği ve bundan ötürü de Google’ya giriş sayısının arttığını görüyoruz.

Sokağa Çıkma Yasakları, Google’da Aradıklarımızı da Değiştirdi

Google üzerinde son 1 ayda yapılan aramalara bakıldığında nefes egzersizi, meditasyon ve rahatlatıcı müzik aramalarında artış yaşandığı ortaya çıktı. Tüm dünya küresel salgın sebebiyle evde oturduğundan ötürü bu aramaları garip karşılamıyoruz.

Firma tarafından yayınlanan arama trendlerine göre kullanıcılar, sakinleşmenin yollarını aramaktadırlar. Bununla ilgili yapılan aramalarda ise dinlendirici sakin müziklerle ilgili aramalar ve arasında dinlendirici sakin müziklerle alakalı aramalar ve nefes alma yollarını bulabilirsiniz.

Google Trends ile raporlanmış olan arama trendlerine göz atıldığında herhangi bir arama teriminin zaman içerisinde ne kadar sık aratıldığını görmenizi ve diğer terimlerle daha kolay karşılaştırmanıza imkan tanıyor. Bu sayede de insanların neyi merak ettiği hakkında daha kolay bilgi sahibi oluyor ve ona göre de içeriklerinizi oluşturabiliyorsunuz.

Önerilen Yazı
Facebook Giphy’i Satın Alıp İnstagram’a Entegre Edecek

Corona Virüsü ile ilgili aramalar iki türe ayrılıyor. Bu aramalardan biri aşının bulunup bulunmadığıyla ilgili olsa da diğeri ruhsal sorunlarla ilgili olmaktadır. Yeni aramalar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap