1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Sokağa Çıkma Kısıtlaması Ne Zaman Kalkıyor?

Sokağa Çıkma Kısıtlaması Ne Zaman Kalkıyor?

Sokağa Çıkma Yasağı Sona Eriyor mu?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 aya yakın bir süredir uygulanan sokağa çıkma yasağı, 27 Mayıs 2020’de son buluyor. Peki sokağa çıkma yasağı 27 Mayıs’ta bitecek mi? 20 yaş altı ve 65 yaş üstü 27 Mayıs’tan sonra sokağa çıkabilecek mi? Detaylar haberimizde.

20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların gözü Cumhurbaşkanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nda!

Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan ve kamuoyuna duyurulan normalleşme takvimine göre, 27 Mayıs günü 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlaması ve 13 şehirde giriş-çıkış yasağı kaldırılacak. 27 Mayıs günü, 0-14 yaş arası çocuklara da kısmı sokağa çıkma izni verildi. Bu izin bittiğinde çocukların evine dönmesi beklenirken, aynı zamanda da yasağın son gününe denk geliyor. Hükümetin yaptığı çalışmalarla birlikte bayram sonrası normalleşme hazırlığı hız kazandı. Normalleşme hazırlıkları hızlanmışken sokağa çıkma yasağının bitip bitmeyeceği özellikle 20 yaş altı ve 65 yaş üstü tarafından fazlasıyla merak ediliyor.

Önerilen Yazı
Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı

65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma kısıtlamasının bitip bitmeyeceği ile ilgili Cumhurbaşkanlığı ya da Sağlık Bakanlığı tarafından resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Bizim beklentimiz yasağın uzatılıp, şehirlere giriş ve çıkış kısıtlamasının yalnızca belirli illerde devam edeceği yönünde. Kulislerde bayram sonunda vaka sayısının 500’lere düşmesi beklenirken, şu anda günlük vaka sayısı 900-100 civarlarında.

 

Sokağa Çıkma Yasağını Delenler Cezadan Kaçamıyor!

Ramazan Bayramının son gününde İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre 47.381 kişiye adli ya da idari işlem yapıldığı açıklandı. 66 yerleşim yerinde de karantina hala devam etmekteyken 395 yerleşim yerinde ise karantina sona erdi. Bizler de pandemi süresi boyunca evde kal çağrısını sizlere tekrar hatırlatmak isteriz.

Yorum Yap

Yorum Yap