1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Snapdragon 875 Cihazlara Ekran Altı Kamera Sunacak

Snapdragon 875 Cihazlara Ekran Altı Kamera Sunacak

snapdragon-875-cihazlara-ekran-alti-kamera-sunacak

Qualcomm tarafından dört gözle beklenen Snapdragon 875 işlemci, bu yılın sonunda büyük ihtimalle tanıtılacak. Akıllı telefon piyasasında yeni bir çağ açması beklenen Snapdragon 875 işlemcisinin, gerçekten de konuşmaya değer iddiaları yer almaya başladı. Ortaya atılan sızıntılara ve iddialara göre Snapdragon 875 ekran altı kamera özelliğini de beraberinde getirecek.

Snapdragon 875 Ekran Altı Kamera Özelliği

Son dönemlerde Qualcomm tarafından hazırlanan ve bu yıl sonunda tanıtılması planlanan Snapdragon 875 işlemcisi için ilk bilgiler gelmeye başladı. Yıllardan beri doğru sızıntılarla ön plana çıkan Digital Chat Station, Snapdragon 875 sürümüne sahip olacak cihazların ekran altı kameraya sahip olacağını açıkladı.

Doğal olarak yeni işlemciyle beraber ekran altı kamera özelliğini alacak modellerde tasarım değişikliklerine gidilmesi gerekiyordu. Yeni işlemciyi kullanacak telefonlar henüz açıklanmazken, ekran altı kamera işlemleri için tüm tasarım çalışmalarının bitirildiği iddia edildi. Yani işlemciyi kullanacak cihazlar, artık ekran altı kamera sistemine uyumlu bir durumda diyebiliriz.

Kamera Işık Oranında Düşüş Olabilir

Yıl sonunda tamamen karşımıza çıkması beklenen yeni işlemci büyük ihtimalle Cortex-A78 bünyesinde barınacak. İşlemcinin özelliklerinden birisi de ekran altı kamera olarak belirlenirken, bu konu hakkında firma sahipleri de kendi görüşlerini söylemekten çekinmedi. Ekran altı kamera özelliğini kullanacak cihazların tasarım çalışmaları büyük oranda bitse de, henüz ekran – gövde alanında eksiklikler bulunuyor. Ayrıca bu özellik için ilk görüş de Redmi Genel Müdürü Lu Weibing tarafından belirtildi. Genel müdürün açıklamalarına göre yapılan tasarımdan dolayı ön kameraya daha az ışık gidecek. Bu nedenle karartın çok olacağı için kötü selfie deneyimle yaşanacak.

İlk Çalışma Nokia’dan Gelebilir

Snapdragon 875 ekran altı kamera özelliği ise Nokia tarafından gelebilir. İddialara göre Nokia 9.3 PureView cihazında ilk olarak ekran altı kamera kullanılacak. HMD Global tarafından yapılan açıklamaya göre ilk deneyim Nokia’nın yeni cihazında yaşanacak ve bu cihaz pazarda ilk olacak.  Ayrıca firma sahipleri tarafından net bir açıklama bulunmadığı için daha net bilgiler öğrenmek adına yeni sızıntıları takip edeceğiz. Bakalım bu çalışma, akıllı telefon piyasasında bir devrim yaratabilecek mi?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap